Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 30-07-2019 12:14   Güncelleme : 30-07-2019 12:14

Hayırsever Ülkü Ulusoy’un yaptırdığı okulun temeli atıldı

Hayırsever Ülkü Ulusoy’un yaptırdığı okulun temeli atıldı

Hayırsever Ülkü Ulusoy’un yaptırdığı okulun temeli atıldı

Gölbaşı Taşpınar Mahallesi’ne yapılacak olan 17 derslikli Taşpınar İlköğretim Okulu temel atma töreni yapıldı.

Temel atma törenine, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, okulun yapılmasına destek veren hayırsever Ülkü Ulusoy, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Amirleri ve Birim Müdürleri, Mahalle Muhtarları ve Okul Müdürleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlanan program daha sonra protokol konuşmaları ile devam etti.

“Ayşe-Yakup Eskitoros” adıyla yapılan okulun temel atma töreni öncesi Hayırsever Ülkü Ulusoy, "İnşallah kazasız belasız Rabbim bitirmek nasip etsin vatanıma, milletime hayırlı olsun" dedi.

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan konuşmasında şunları kaydetti; " 2019-2020 eğitim öğretim yılı itibari ile bu eğitim öğretim sürecinde temel eğitime tamamıyla geçmiş olacağız bu ilçemiz için önemli bir süreç. Mesleki alanda önemli okullarımız yapılıyor bütün bu eğitim öğretim yatırımlarının yıl sonu itibari ile tamamlanacağını düşünüyoruz. 8 eğitim yatırımımızın tamamlanmasıyla Ülkü Ulusoy teyzemizin zaten hızına yetişmek mümkün değil onun yatırımı da diğer yatırımlarımıza hız anlamında mutlaka ulaşacaktır. Şuan itibari ile Gölbaşı ilçemizde pek çok turizm ve tarımsal değerlerin dışarısında aynı zamanda bir eğitim şehri 33 bin 500'e yakın bir öğrenci potansiyeli var kamu ve özel okullarımızda 121 okulumuzda yaklaşık 33 bin 570 öğrenciye 3 bin'e yakın öğretmenimiz hizmet veriyor. Bu aynı zamanda çoğu illerle kıyasladığımızda çoğu illerle de yarışır bir rakam ve 5 üniversite de 26 bin'e yakın bir yüksek öğrenim öğrenci potansiyeli var. Dolayısıyla Gölbaşı genç, dinç ve dinamik bir eğitim şehri bu anlamdaki fiziki alt yapıya eksikliklerimizin yatırımlardaki yenilenmelerin tamamlanması da bize şunu sağlıyor her daim çok daha teknolojik anlamda veya birtakım eğitim gelişmeleri anlamında da daha hızlı bir şekilde ilerlememizi sağlayacaktır”

Okulu yaptıran Hayırsever Ülkü Ulusoy’a teşekkür eden Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan

“Ülkü Ulusoy hanımefendiyi belki anlatmak gerekir o zaten bir hayırsever Türkiye'nin bir çok yerinde çok emeği var Ülkü teyzenin ilçemizde de ilçe hastanemizin ek binasını polikinlik binasını kendileri yine yatırım noktasında vücuda getirdiler emeklerine sağlık Allah onlara sağlık, sıhhat ve huzur versin. Sizlerin desteğiyle devletimiz çok güçlü bu hizmetleri ve yatırımları yapıyor. Sizlerin desteği olduğu zaman daha da güçlenerek bu hizmetleri aktif hale getirebiliyor. İlçemiz ve şahsım adına size ve ailenize şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız” ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
146. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA