Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 29-07-2019 13:06   Güncelleme : 29-07-2019 13:06

Ali İhsan Güçlü “Takipçisi olacağız”

Ali İhsan Güçlü “Takipçisi olacağız”

Ali İhsan Güçlü “Takipçisi olacağız”

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü “Gölbaşı'nda eğitim-öğretim konusunda bir eleştiri yaptı.

ATO Mesclis Üyesi Ali İhsan Güçlü, LGS sonuçlarının açıklaması akabinde başlayan Liselere Öğrenci Yerleştirmelerinde ilçemizde Gölbaşı Anadolu Lisesi’nden sonra en nitelikli okul olarak göz dolduran Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi’nin kontenjanın anormal derecede artırılarak eğitim ve öğretimin sabahçı ve öğrenci olmak üzere ikili öğretime dönüştürülmesini eleştirdi.

Güçlü, “Milli Eğitim Bakanlığı tekli öğretime geçmeyi hedeflerken bu ne garabet bir karardır ki, Gölbaşı’nın en güzide okullarından biri olan Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi bizim gençlik yıllarımızdaki olduğu gibi ikili öğretim sistemine geçiriliyor. Bu kabul edilebilir bir durum değildir” dedi.

Güçlü, şimdi soruyorum diyerek “Acaba Erdem Beyazıt Anadolu Lisesi ikili eğitim ve öğretime geçirilirken konu hakkında Okul idaresinden okulun fiziki alt yapısı hakkında bilgi istendi mi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün konudan haberi oldu mu, bu planlamadan Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğünün ne zaman haberi oldu? Eğer ilçede öğrenci fazlalığı ve okul yetersizliği varsa sorun neden Erdem Beyazıt Anadolu Lisesinin kontenjanı % 100 artırılarak ikili öğretime geçirilmek yerine Gölbaşı genelinde faaliyet gösteren liselere öğrenciler dağıtılarak çözülmedi? Tüm bu süreçler işletilmeden Bakanlıkta masa başında sorunu çözmek için kısa yoldan mı alındı bu karar? Bu soruların hepsinin şeffaf bir şekilde açıklanması gerekmektedir.

 Ayrıca hemşerimiz olan Sayın Milli Eğitim Bakanımızdan bu konuda daha hassas davranmasını bekliyoruz. Hiç kimse ilçemizin en güzide okullarından biri olan Erdem Beyazıt Anadolu Lisesini bu durumu düşüremez ve düşürmemelidir? İlçe halkımızın çoğunun da bu konudan haberdar olmadığı ortadadır. Bu konu daha geniş kitleler tarafından duyulduğunda hassasiyetin artacağını düşünüyorum. Zira ikili eğitim ve öğretimin doğasından kaynaklanan sabahın erken vakitlerinde okulda olması gereken ve kışın geç saatlerde karanlıkta okuldan ayrılacak olan öğrenciler evlerine nasıl gidecekler? Ne gibi zorluk ve sıkıntılarla karışılacaklar? Bunların hepsi velilerimizi yakından ilgilendiren konulardır. Netice itibariyle bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. İlçemizdeki eğitim ve öğretim ortamı ile ilgili hassasiyetimizin dolayı açıklamalarımızın süreceğinin bilinmesini istiyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA