Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 14-07-2019 15:10   Güncelleme : 14-07-2019 15:10

Başkan Yalgın’ın 15 Temmuz mesajı

Başkan Yalgın’ın 15 Temmuz mesajı

Başkan Yalgın’ın 15 Temmuz mesajı

Park Eymir Toplu Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yalgın, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Ramazan Yalgın yaptığı yazılı açıklamada, ülkenin siyasi tarihinin en hain olaylarından olan 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi “Bu yüce milletin karanlıktan, Aydınlığa çevrildiği gündür” dedi.

Başkan Yalgın mesajının atamamı

Keçecizade Fuat Paşa,  Sultan Abdülaziz’in meşhur Paris gezisine Dışişleri Bakanı olarak katılır. Yarı resmi bir toplantıda Fransa İmparatoru ııı. Napolyon, Fuat Paşa’ya istediklerini sıralar. “Süveyş kanalı açılmalı, Girit, Osmanlılardan alınıp Yunanistan’a verilmeli, Kudüs’teki kutsal yerlerden Katoliklere ait olanların yönetimi Fransızlarda olmalı” imparator, Osmanlı Devleti’nin bunlara kolay kolay razı olmayacağını bildiği için de aba altından sopa gösterir:

“zaten bu sorunlar sizin için büyük bir dert... Yorgun omuzlarınızdan bunları atıp hafifleyiniz...”

  Buna karşılık Fuat Paşa gülümsüyor ve hiç istifini bozmadan cevap verir: “Biz hâlâ çok güçlüyüz haşmetmeab. Tehditlere boyun eğmeyiz.”

 İmparator, “yapmayın” der, “devletinizin ne kadar zayıfladığını bütün dünya biliyor.”

yani “sizi vururuz” demeye getirir. Bu tehdit karşısında, Fuat paşa’nın verdiği şu cevap tarihe geçer: “Haşmetmeab, siz, bendenize, başka bir devlet gösterebilir misiniz ki, üç yüz senedir, siz dışarıdan, biz içeriden, Osmanlı’yı yıkamadık!” der.

   İşte 15 Temmuz 2016 tarihinde de dışarıdaki oyun kurucuların, içerideki işbirlikçileri, efendilerine hizmet etmek üzere harekete geçerler. Ama unuttukları; bu aziz milletin bilge kağan’ları, Alpaslan’ları, Fatih’leri, Yavuz’ları, Atatürk’leri bitmez. Sadece isim değiştirirler. Dünün Kılıç Aslan’ları, Yıldırım Bayazıt’ları, Sultan Murat’ları bu günün; Ömer Halis’leri, Mustafa Yaman’ları, Muhammed Ali Aksu’ları, Meriç Alemdar’ları, Ayşe Aykaz’ları olarak tarihi yeniden yazmak üzere etraflarına bakarak kim var demeden, ben varım diyerek isimlerini altın harflerle tarihe yazdırırlar. Bu yüce milletin karanlığını aydınlığa çevirirler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA