Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2019 13:45   Güncelleme : 02-07-2019 13:45

ATO Meclis Üyesi Güçlü “ Toplumsal Ruh Sağlığımızı Korumalıyız”

ATO Meclis Üyesi Güçlü “ Toplumsal Ruh Sağlığımızı Korumalıyız”

ATO Meclis Üyesi Güçlü “ Toplumsal Ruh Sağlığımızı Korumalıyız”

Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü,son dönemde ki ekonomik ve toplumsal sorunlar hakkında bir mesaj yayınladı.

Ülke olarak zor bir dönemden geçtiğimizin altını çizen ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü,

“ Hem dünya gündeminin, hem de ülke gündeminin çok yoğun olduğu günler yaşıyoruz. Aynı gündem ile üç gün geçiremiyoruz. Hepinizin malumu son yıllarda yapılan seçimlerde ister istemez bazen doğamız gereği bazen de iç ve dış zorlamalar toplumsal projeler ve benzeri nedenlerle toplum gergin bir hale gelmiştir. Ayrıca üretmeden tüketen, çalışmadan kazanan, emek vermeden sonuç alan ve en önemlisi  bir zincirin halkaları gibi birbirine ekli menfaat şebekeleri toplumsal ve ekonomik sahanın tamamını işgal etmiştir. Ehliyet, liyakat, adamlık ve adalete inanıp güvenen vatandaşlar daha da incinmiştir. Bunlardan yakınarak topluma ve toplumsal hayatın gereklerine küsen köşesine çekilen birey istemeyerekte olsa bu olumsuzluklara destek olmaktadır. Bu menfi ahlak yeni ortaya çıkmıştır. Adem ile Havva’dan beri süre gelen durumdur” dedi.

Ahlaklı ve güçlü durulduğunda ülke olarak her sorunu çözebilecek güçte olduğumuzu vurgulayan güçlü, “Ekonomiyle alakalı son yıllarda yaşanan sıkıntıların kaynağıda ekonomik veriler gösteriyor ki temelde “Ahlaki yozlaşmanın” sonuçlarıdır. Ülkemizin özelde de, ilçemizin üstesinden gelemeyeceği bir sıkıntısı yoktur. Yeter ki işini seven, bilen ve en önemlisi tavrını doğrudan yana kullanabilecek basireti ve dirayetli tavrı teşvik edelim”

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü, mesajına şu sözlerle son verdi.

“Nüfusun %35’i genç olan, tarihi birikimi ve tecrübesi yeterli olan aziz milletimizin her türlü güçlüğün üstesinden gelecektir. Birliğimizi, dirliğimizi, değerlerimizi, bağlılığımızı muhafaza edelim. Toplumun bütün kesimlerinin kabul edeceği işlere yoğunlaşalım. Dilimize ve üslubumuza dikkat edelim. Ticaretimize ve cemiyet hayatının gereklerine yoğunlaşalım”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA