Advert

Ak Parti Kazandı, Akepe Kaybetti

Soner Aksakal'ın Köşe Yazısı

Ak Parti Kazandı, Akepe Kaybetti
Ak Parti Kazandı, Akepe Kaybetti Murat YILDIZ

-Ne Olur Seçim Sonucu?

-Kaybedeceksiniz, Kazanacaksınız...

-Ne Demek Bu?

Kaybederken kazanacaksınız.

“Sizin şer bildiklerinizde hayır, hayır bildiklerinizde şer vardır” dedi yaradan...

İstanbul seçim sonucu Ak Parti kazandı. Evet, Ak Parti kazandı,  AKePe kaybetti. Reisin dediği gibi yaprak dökümü gerçekleşti. O, yine güzel bir kelime ile parazit sürüsüne yaprak dedi.

Ali Mirza Yıldırım abi ile sohbet ederken harika bir tespitte bulunarak “Ak Parti kaybetmedi, AKePe’liler kaybetti” dedi ve böylelikle benim yazımın başlığını belirlemiş oldu. Güzel bir çıkış için yol açtı buradan teşekkür ediyorum. Ekrem İmamoğlu’nun seçimi açık ara kazanması umarım hayırlı olur. Burada en önemli nokta İstanbul’un verdiği mesaj.

Yıllardır bir liderin karizması arkasına sığınıp onun başarısını kendine yazmaya çalışanların, çıkar ve rant dışında isteklerine ayırdıkları mesaiyi dava kelimesine atıfta bulunarak her türlü arkadan iş çevirme ve ikili ilişki kurarak makama gelmeye alışmış tiplerin adamlıklarının kaç karat ettiği ortaya çıktı. İki kelimeyi bir araya getiremeyen, hayatında iki satır okumamış cahillerin gerçek yüzleri ayan beyan gün yüzüne çıkmıştır.

Ak Parti hareketinin güçlendiği ve başarı sağladığı mahallelerden rezidanslara taşınma hikayesinin bir sonucudur İstanbul seçimleri. Halkın yüreğine dokunana siyasiler ve dava erlerinin yerini milletin değerlilerine el uzatan hiç bir ahlaki değeri, dostluğu ve arkadaşlığı hiçe sayan, nefsinin kurbanı olmuş, maddiyatın köleliğine soyunmuş, altındaki araba ve oturduğu ev ile kimlik sahibi olmaya çalışan kimliksizlerin yıkılmış olan devlet malına el uzatma anlayışını günah sayanların yerini bu uğurda herşey mübah diyenlerin aldığının ifşasıdır İstanbul seçimi.

Sosyal medya hesabını sadece bel altı işleri için kullanan, liderlerinin dahi resimlerini paylaşmak yerine sadece gezip tozduğu ve yediği içtiğini paylaşan, bir propaganda aracı olarak kullanmak yerine İstanbul seçim çalışmaları adı altında manzara resmi paylaşan akıl fukaralarının, at hırsızlarının ortaya çıkmasıdır İstanbul seçimleri.

-Bundan sonra ne olacak?

Halkın verdiği mesaj zaten öncesinde lider tarafından görülmüş ve gerekli adımlar atılmış, hazırlığı yapılmıştı. Ancak devlet yönetmenin ağır sorumluluğu her adımın anında atılmasına engeldi. Süreç eve dönüşün, içe dönüşün ve yüzleşmenin alt yapısını hazırlamıştır. Empati yaparak bir değerlendirme yapalım. Hayatınızda en çok güvendiğiniz insanlardan sizde mutlaka bir darbe yemişsinizdir. İnsanı zora sokan düşmanın kim olduğunu asla tespit edememesi ve daha kötüsü dost zannettiklerinin ve  yol arkadaşı sandıklarının ihanet içinde olmasıdır. Bu durum tüm dünya ile başa çıkabilecek bir lideri bile zora sokar.

Bu ülkeyi yöneten Reis; FETÖ, PKK, dış minnaklar gibi her türlü güçle mücadele etmeye çalışırken, cinsine düşkün, nefsinin kölesi olmuş teşkilat ve yol arkadaşı görünenlerin liyakatsizliği, sadakatsizliği tüm gücüne zarar vermiştir. Bu mücadele şimdi daha zor ve uzundur. Yine bunu yapanlar suçu asla kendinde aramayıp topu taca atmaya çalışmaktadır.

Son seçimlerde de yine ortakları oldukları MHP’ye ithamda bulunmaya çalışmışlardır. Ancak;  güneş balçıkla sıvanmamış, liderlerine bağlılıklarıyla MHP teşkilatları hiç bir eleştiri ve saldırıya kulak asmayıp Cumhur İttifakına ve liderlerine verdikleri sözü tutmuştur. Şimdi Reisîn dediği gibi bir yaprak dökümü gerçekleşecektir.

Böylelikle ülkede saltanat peşinde olan, kendi keyifleri için hiçbir etik tanımayan, ilerleyen dönemde isim isim yazacağımız bu kişilerle hesaplaşılacak ve ülkede güzel günler, güzel insanlar ve temiz siyasetçilerle refah ortamının sağlanmasına katkı sağlamaya  tüm siyasi partilerle birlikte dünya ve düşmanla mücadele eden bir Türkiye Cumhuriyeti özlemimiz gerçek olacaktır. 

İNŞALLAH ..

Soner Aksakal Köşe Yazısı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı