Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 24-06-2019 12:30   Güncelleme : 24-06-2019 12:30

"Gölsev Kapasitesini Geliştiriyor’’ projesi eğitimleri başladı

"Gölsev Kapasitesini Geliştiriyor’’ projesi eğitimleri başladı

Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Başkanlığı’nın Yerel STK’lar Hibe Programı kapsamında finanse edilen ‘’Gölbaşı Kapasitesini Geliştiriyor’’ projesi Haymana’da bir otelde başladı.

GÖLSEV Koordinatörlüğünde gerçekleşen projenin amacı Gölbaşı’nda ki STK yöneticilerine yerel hükümet yetkilileri ile iletişimlerini artırarak, karar alma ve politika yapım sürecine katılım süreçlerinin artırılmasıdır.

Gölbaşını Sevenler ve Hizmet Edenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (GÖLSEV) Başkanı Nergül Yıldırım, Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Birliği Başkanlığı’nın yerem Sivil Toplum Kuruluşları hibe programı kapsamında finanse edilen "Gölsev Kapasitesini Geliştiriyor" projesine ilişkin eğitimlerin başladığını söyledi.

Yıldırım “Bizler hangi siyasi, dini ve etnik gruptan geldiğine bakmaksızın Gölbaşı'na hizmete gönül vermiş insanlarız. Bu anlayışın bu tarz projeler ile desteklenmesi, sürdürülmesi ve bunun gelecek nesillerimize devrini sağlamanın görevimiz olduğu fikri ile hareket ediyoruz” dedi.

Proje Koordinatörü Ömer Faruk Anuk ise “ Projenin amacı yerel STK’ların kapasitelerini artırmak. Daha demokratik katılım sağlamak ve daha şeffaf bir yönetim bicimi ile yerel STK’ların kapasitelerini arttırmak. Eğitimlerimiz haymanada başladı. 7 gün sürecek eğitimler günde 10 saat uzman eğitimciler eşliğinde veriliyor. Eğitimlerimize yerel STK’ların yönelticileri katılım sağlıyor ” dedi.

Eğitimlere katılan STK yöneticisi Özcan Demir “ GÖLSEV derneğimizin Avrupa birliği destekli projesine katılım sağladık. İnsanlara daha fazla faydalı olmak için eğitimlere katılıyorum. Dernek yönetimleri ve yapılacak olan faaliyetler hakkında bilgi alıyoruz” dedi.

Gölbaşı’nda ki STK’ların gençlik kollarında görevler alan Ahmet Burhan Akkoç, eğitimlerden dolayı GÖLSEV dernek yönetimine teşekkür etti.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA