Advert
Yenimahalle
Giriş Tarihi : 18-06-2019 14:10   Güncelleme : 18-06-2019 14:10

Evrensel Değerler ’de eğitim ve eğlence bir arada

Evrensel Değerler ’de eğitim ve eğlence bir arada

Evrensel Değerler ’de eğitim ve eğlence bir arada

Ankara’nın ilk interaktif çocuk müzesi olan Yenimahalle Belediyesi Evrensel Değerler Çocuk Müzesi, düzenlediği birçok farklı etkinlik ve sanat faaliyetleriyle Müzeler Haftası’nda da yine çocukların gözdesi oldu. Hafta boyunca süren etkinliklerde öğrenciler, birbirinden farklı etkinlikler ile bilimsel ve evrensel değerler konusunda hem eğitim aldı hem de doyasıya eğlendi.

Müze okul duvarını renklendirdi

Etkinlikler kapsamında Yenimahalle Fatih İlkokulu 2’inci sınıf öğrencileri, okul bahçesinde duvar boyama etkinliği yaptı. Evrensel Değerler Çocuk Müzesi personelinin desteğiyle yapılan etkinlikte çocuklar okul duvarlarını diledikleri gibi renklendirdi. 3 saat süren etkinlik, keyifli anlara sahne oldu. Boyama etkinliği sonrası müze ekibi öğrencilere dondurma sürprizi yaptı.

Çocuklar kendi maskelerini tasarladılar

Hafta boyunca süren kutlamalarda, alandaki eğitimlerinin ardından etkinlik atölyesinde maskelerini tasarlayan çocuklar birbirinden farklı tasarımlarla yaratıcılıklarını sergiledi.  Müze personelinin rehberliğinde hayal ettikleri maskelerini tasarlayan çocuklar müzeden keyifle ayrıldılar.

Klasik müzik eşliğinde kumaş boyama

Pursaklar Anaokulu öğrencileri Vahşi Yaşam ve Yardımseverlik alanındaki eğitimlerinin ardından klasik müzik eşliğinde kumaş boyama çalışması yaptı.  Minik öğrenciler, keyif dolu anlara ev sahipliği yapan müzeden mutlulukla ayrıldı.  Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bu müzeyi yaparak ne kadar doğru bir karar verdiğimizi görüyor ve mutlu oluyorum. Bu müze çocuklarımıza eğitim konusunda destek olmak için yapıldı. Yeni nesli ne kadar iyi eğitirsek geleceğe o kadar umutla bakabiliriz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA