Advert

Botanik bahçeye dönüştü

Botanik bahçeye dönüştü

Botanik bahçeye dönüştü
Botanik bahçeye dönüştü Murat YILDIZ

Çevre düzenlemesi, peyzaj ve yeşil alan çalışmalarıyla Mamak’a estetik bir kimlik kazandırma çalışmalarına aralıksız devam eden Mamak Belediyesi, yazlık çiçek dikimine başladı.

Havaların ısınmasıyla birlikte çiçeklendirme çalışmalarına hız veren belediye, ilçeyi birbirinden güzel rengarenk çiçeklerle donatmaya başladı. Çiçeklendirme çalışmaları sonucu ilçe botanik bahçesine dönüştü.

 Yeşillendirme çalışmalarına büyük önem verdiklerinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Havaların ısınmasıyla birlikte ilçemize yüz binlerce çiçek dikimi gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilçemiz rengarenk oldu” dedi.

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte çalışmalarını hızlandıran Mamak Belediyesi, parklar, muhtarlıklar, sağlık ocakları, aile merkezleri, belediye önü, kavşak, refüj başta olmak üzere, ilçenin çeşitli yerlerinde peyzaj düzenlemesi ve diktiği çiçeklerle ilçeyi adeta bir renk cümbüşüne döndürdü.

Sezon boyunca toplamda bir milyon mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirecek ekipler, bu kapsamda petunya, top kadife, sardunya çiçekleri ile ilçede kartpostallık manzara sunacak.

İlçeye büyük güzellik katan çiçekler, çevreye yaydıkları güzel kokularla da vatandaşların beğenisini kazanıyor.

Ankara Mamak Çiçek Dikimi Murat Köse
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı