Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 13-06-2019 13:32   Güncelleme : 13-06-2019 13:32

Botanik bahçeye dönüştü

Botanik bahçeye dönüştü

Botanik bahçeye dönüştü

Çevre düzenlemesi, peyzaj ve yeşil alan çalışmalarıyla Mamak’a estetik bir kimlik kazandırma çalışmalarına aralıksız devam eden Mamak Belediyesi, yazlık çiçek dikimine başladı.

Havaların ısınmasıyla birlikte çiçeklendirme çalışmalarına hız veren belediye, ilçeyi birbirinden güzel rengarenk çiçeklerle donatmaya başladı. Çiçeklendirme çalışmaları sonucu ilçe botanik bahçesine dönüştü.

 Yeşillendirme çalışmalarına büyük önem verdiklerinin altını çizen Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, “Havaların ısınmasıyla birlikte ilçemize yüz binlerce çiçek dikimi gerçekleştiriyoruz. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilçemiz rengarenk oldu” dedi.

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte çalışmalarını hızlandıran Mamak Belediyesi, parklar, muhtarlıklar, sağlık ocakları, aile merkezleri, belediye önü, kavşak, refüj başta olmak üzere, ilçenin çeşitli yerlerinde peyzaj düzenlemesi ve diktiği çiçeklerle ilçeyi adeta bir renk cümbüşüne döndürdü.

Sezon boyunca toplamda bir milyon mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirecek ekipler, bu kapsamda petunya, top kadife, sardunya çiçekleri ile ilçede kartpostallık manzara sunacak.

İlçeye büyük güzellik katan çiçekler, çevreye yaydıkları güzel kokularla da vatandaşların beğenisini kazanıyor.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA