Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 11-06-2019 17:51   Güncelleme : 11-06-2019 17:51

MHP grubundan Gölbaşı’na değer katacak önergeler

MHP grubundan Gölbaşı’na değer katacak önergeler

MHP grubundan Gölbaşı’na değer katacak önergeler

MHP Belediye Meclis grubu, Tarım ve Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesinin Gölbaşı’na kazandırılması, Gölbaşı yer altı kaynaklarının kullanımı ve Emekli bireylerin topluma geri kazandırılması için önerge verdi.

MHP grubu tarafından verilen önergelerin ikisi Gölbaşı için hayatı önem teşkil etmektedir. Özellikle tarım alanları ile dikkat çeken Gölbaşı’na Tarım ve Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesinin Gölbaşı’na kazandırılması Gölbaşı’nda tarımla uğraşan insanları işlerini kolaylaştıracağı gibi Gölbaşı’nda istihdamın artması açsında önemli bir etki yaratacaktır.

MHP grubu verdiği önergede Tarım ve Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesinin İlçemize kazandırılması neticesinde bölgede cazibe merkezi haline gelmesi ve İlçe ekonomisinin daha üst seviyelere ulaşmasında önemli bir etki yapacağı vurgulandı.

İkinci bir önerge olan Gölbaşı yer altı kaynaklarının kullanımı ilgili verilen önergede ise “Gölbaşının yeraltı sıcak su kaynakları gölbaşılının doğalgaz ödemesini ortadan kaldıracak aynı zamanda ülke ekonomisine katma değer için rol model oluşturmak ve arkeolojik alanlar ortaya çıkararak Gölbaşı turizmini artırmak hedefleniyor.

Bu iki önergenin Gölbaşı’nın geleceği açısında önemine vurgu yapan MHP belediye meclis üyeleri ortak amaçlarının geleceği kurtarmak olduklarının söylediler.

MHP grubu ayrıca sosyal anlamda verdikleri önerge ile de emekli olmuş ve evlerde sıkılanları tekrar hayattan zevk almalarını sağlama amacıyla meclis gündemine önerge sundu.

Sunulan önergede hedeflerinin Meslek hayatını tamamlamış, emekli ve kendini yetiştirmek isteyen bireylerin dört yıllık bir program oluşturarak içeriğinde; Güzel Sanatlar, Hukuk, Fotoğraf, Resim, Tarım, Hayvancılık ve Sosyal konularda eğitim görmelerini sağlamak ve tecrübelerinden istifade edebileceğimiz ve çocuklarına yük olma üzüntüsünü yaşayan yetişkinlerin topluma geri kazandırılması ve o yaşlarda oluşabilecek alzaymır, demans ve parkinson gibi hastalıkların engellenmesini sağlamak olduğunu söylediler.

İŞTE O ÖNERGELER

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA