Advert
Pursaklar
Giriş Tarihi : 31-05-2019 12:39   Güncelleme : 31-05-2019 12:39

Pursaklar Bayrama Hazır

Pursaklar Bayrama Hazır

Pursaklar Bayrama Hazır

Arife günü ve Ramazan Bayramı süresince vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini rahat ve temiz bir ortamda yapabilmeleri için Pursaklar Belediyesi personeli çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Pursaklar Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların bayram öncesi ve bayram süresi boyunca yoğun olarak ziyaret ettiği yerler arasında gelen mezarlıklardaki kuru otların temizlenmesi, çiçeklerin sulanması ve mezarlık çevrelerinin düzenlemesini yaparak, çöplerden arındırdı. Mezarlıklar daha güzel bir görünüme sahip hale getirildi.

Camilerde Kapsamlı Temizlik

Ramazan Bayramında vatandaşlarımızın rahat bir şekilde ibadet edebilmesi için camiler ayrıntılı bir şekilde temizleniyor. Pursaklar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü yaptıkları çalışmalar kapsamında, cami içindeki halılar makinelerle süpürülüp yıkanırken, ayakkabılıklar, kapı, cam ve duvarları silip, minber temizliği de yapıldı.

Yapılan çalışmalar hakkında birimlerden bilgi alan Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin, “Arife günü ve bayram süresi boyunca vatandaşlarımızın, cami de ibadetlerini ve mezarlık ziyaretlerini daha temiz ve daha ferah bir ortamda gerçekleştirmeleri için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Pursaklar Halkı için gayretle çalışmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Ramazan Bayramı öncesi Zabıta Memurlarından Sıkı Denetim

 

Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde vatandaşların huzurlu bir bayram geçirebilmeleri amacıyla denetimlerini sıklaştırdı.

 

Pursaklar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü, bayram öncesi Fırın, Pastane, tatlı imalathaneleri, çikolata ve şekerleme satan dükkânları denetledi. İş yerlerine yönelik denetimlerde kurallara uymayan ve eksiklikler bulunan işletmeler hakkında tutanak tutuldu. Eksikliklerin giderilmesi için iş yerlerine ek süre verildi. Denetimlerin Ramazan Bayramı süresince de devam edeceği bildirildi.

 

‘’DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDECEK’’

 

Denetimlerin esnafları zor durumda bırakmak için yapılmadığını belirten Pursaklar Belediye Başkanı Ertuğrul Çetin ‘’Vatandaşlarımızın güzel bir Ramazan Bayramı geçirmeleri için ilçemizde faaliyet gösteren pastaneler, fırınlar başta olmak üzere gıda satışı ve üretimi yapan işletmelere yönelik denetimler yapılmaktadır. Halkımızın sağlığı temel önceliğimiz. Rutin olarak sürdürdüğümüz çalışmaları Ramazan ayında daha da sıklaştırdık” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA