Advert

Karaca’dan 19 Mayıs mesajı

Karaca’dan 19 Mayıs mesajı

Karaca’dan 19 Mayıs mesajı
Karaca’dan 19 Mayıs mesajı Murat YILDIZ

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Av. İbrahim Karaca, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılında bir aradayız.

Cumhuriyetimizin bağımsızlığımızın tohumlarının atıldığı gündür o gün. O gün ki; üç gün öncesinde Bandırma Vapuru’nda bir milletin geleceğini taşımaya başlamıştır. Vatanımızın düşman işgalinden kurtulup, bu payidar cumhuriyetin biz yurttaşlara hediyesinin ilk adımıdır 19 Mayıs 1919. Ve o büyük devlet adamının, ÖNDERİMİZ GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN, Türkiye Cumhuriyeti yurttaşlarına hediye ettiği bağımsızlığımızın, cumhuriyetimizin ilk adımıdır o gün.

100 yıl önce doğdu Samsun’dan güneş. Ne mutlu ki; bizlere emanet edilen bu vatana her şeye rağmen sahip çıkmaya çalışıyoruz. Bilinmelidir ki; sahip çıkmaya da devam edeceğiz. Ey Atam, gençlerimiz açtığın yolda ilelebet yürüyecektir. Hedefimiz tam da ifade ettiğin gibi “muassır medeniyetler seviyesine” ulaşmaktır.

Verecek ışığı olmayanlara ve bizi karanlıklara sürüklemeye çalışanlara inat, 19 Mayıs 1919’da Samsun’da seninle doğan o ışığı, daha nice yüz yıllara taşıyacağımıza söz veriyoruz…

Ankara Gölbaşı İbrahim Karaca
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı