Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 18-05-2019 18:18   Güncelleme : 18-05-2019 18:18

CHP’li Çakmak’tan 19 Mayıs mesajı

CHP’li Çakmak’tan 19 Mayıs mesajı

CHP’li Çakmak’tan 19 Mayıs mesajı

Cumhuriyet Halk Parti Gölbaşı Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Çakmak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 100. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Çakmak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan topraklarımızı düşman işgalinden kurtarmak için 16 Mayıs 1919’da bandırma vapuru ile İstanbul’dan yola çıkarak Samsun’a ayak bastığı ve kurtuluş mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919 Gençlik ve Spor Bayramının 100. yıl dönümünü büyük bir coşku ve gurur ile kutluyoruz.

Varlığını Türk varlığına armağan etmiş birinci vazifesini Türk istiklalini ve cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek olarak belirleyen Ulu Önderimizin bu değerli emanetini yaşatmak, sonsuza kadar korumak ve gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak Türk Gençliğinin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını kutluyorum.”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA