Advert

Şehit Aileleri ve gaziler iftar sofrasında buluştu

Mamak Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan’ın 9. iftarında şehit aileleri ve gazileri aynı sofrada buluşturdu.

Şehit Aileleri ve gaziler iftar sofrasında buluştu
Şehit Aileleri ve gaziler iftar sofrasında buluştu Murat YILDIZ

Şehit Aileleri ve gaziler iftar sofrasında buluştu

 

Mamak Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan’ın 9. iftarında şehit aileleri ve gazileri aynı sofrada buluşturdu. Düzenlenen iftar programına Mamak Kaymakamı Ziya Polat, Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak İlçe Jandarma Komutanı Serdar Kaplan, Mamak İlçe Emniyet Müdürü Erkurt Er, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, şehit aileleri ve gaziler katıldı. Vatandaşlarla aynı sofrada orucunu açan Köse, sofraları tek tek gezerek gazi ve şehit ailelerini dinledi.

 

Her zaman yanınızdayız

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan iftar programında ezanın okunmasıyla birlikte vatandaşlar birlikte oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı. Programda konuşma yapan Başkan Köse, her daim şehit ve gazi ailelerinin yanında olduklarını kaydederek, “Sizlerle birlikte iftarımızı açmış olmaktan son derece mutluyuz. Bu vatan şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde ayakta duruyor, bugün bu topraklarda huzur içerisinde yaşıyorsak gazilerimiz ve şehitlerimiz sayesindedir. İftarımıza teşrif ettiğiniz, geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah Rabbim birlik ve beraberlik içerisinde bizi bayrama ulaştırır. Hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

 

Sizlere borçluyuz

Programa katılan Mamak Kaymakamı Ziya Polat, “İstedik ki; bizim göz bebeğimiz olan şehit ailelerimizle, gazilerimizle, gazi ailelerimizle beraber olalım. Çünkü bizler biliyoruz ki, bugün bu coğrafya da rahat nefes alabiliyorsak, göğsümüzü gere gere doğrulabiliyorsak, bunu sizin evlatlarınıza, siz değerli gazilerimize borçluyuz. Allah hepinizi daim etsin” dedi. 

Murat Köse Mamak Şehit ve Gazi Aileleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı