Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 10-05-2019 13:14   Güncelleme : 10-05-2019 13:14

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü “şimdi kenetlenme zamanıdır”

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü “şimdi kenetlenme zamanıdır”

ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü “şimdi kenetlenme zamanıdır”

Ankara Ticaret Odası Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü, Ramazan ayına girilmesi vesile ile yazılı bir açıklama yaptı. GÜÇLÜ, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

“ İnsanın ruhunu manevi iklimiyle temizleyen ve vicdanını daha hassas hale getiren Ramazan ayı, ümmete ve milletimize hayırlar getirsin inşallah. İnsanın, vicdanı ile arasındaki engelleri birer birer temizleme imkanı bulduğu mübarek Ramazan ayı, akrabalığın, komşuluğun, dostluğun, Müslümanlığın, insan olma onurunun amellere daha görünür mahiyette aksettiği müstesna zaman dilimidir.

İnsanın mal sahibi olmasına rağmen elindeki imkanların asıl sahibinin Yüce Yaratan olduğunu idrak ettiği,  sağlığın ve sıhhatin önemini daha bir hassas hissettiği, müstesna bir zaman aralığıdır. Bu zaman aralığında aç olan açıkta olan, yokluk ve darlık içinde olan insanların halleri toplum tarafından daha derinden anlaşılmaktadır. Tabiki bu anlayış ve kavrayış, toplum yaşamında insanların yardımlaşma ve dayanışma duygularını harekete geçirmektedir. Bugünlerde böyle rahmet dolu bir iklime sahip kutlu ayı idrak etmenin millet olarak çoşkusuna yaşıyoruz.

İdrak etmekte olduğumuz rahmet ayında kızıl Çin tarafından soydaşlarımızın esir kamplarında işkence altında inletildiği Doğu Türkistan, zalim İsrail tarafından dindaşlarımızın bombardıman ve abluka altında tutulduğu Filistin, yanı başımızda mezhepçilik ve etnik kökencilik kaşınarak birbirine düşürülerek katlettirilen komşularımızın bulunduğu Suriye başta olmak üzere, dünya mazlûmlarının içinde bulunduğu hüzün tablosu bizleri derinden yaralamaktadır. İnşallah Ramazan ayının rahmeti ümmete zülümlerden kurtulma adına  “şimdi kenetlenme zamanıdır” şuurunu verecek bir ruh iklimi yaratır.

 Şu an Kızılay’ımız başta olmak üzere dünyanın dört bir yanında mazlum ve mağdurlara yardım eli uzatmak için seferber olan yardım kuruluşlarımıza ve ailelerden uzak oralarda hizmet veren gönül erlerine Rabbim kolaylıklar versin niyazı ile bu kutlu gayretlere destek veren Necip Türk Milletinin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.

Son günlerde artarak devam eden hain, kalleş ve bölücü terör saldırılarında şehadet makamına eren vatan evlatlarına Allah’tan rahmet ve yaralı olanlara acil şifalar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle ümmetin ve milletimizin başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayını kutluyorum”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA