Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 10-05-2019 12:58   Güncelleme : 10-05-2019 12:58

BOYALIK MAHALLESİNİN ANNELERİ GEZİYOR

BOYALIK MAHALLESİNİN ANNELERİ GEZİYOR

BOYALIK MAHALLESİNİN ANNELERİ GEZİYOR

Boyalık Mahallesi Camii Sosyal Yardımlaşma Kalkınma Kültür Sanat Eğitim ve Dayanışma Derneği Annelerine yönelik Bir proje geliştirdiler.

Mahallelerinde Yaşayan Çilekeş Annelerine karşı olan Sorumluluklarını yerine getirmek amacı ile Annelerine Kültür gezisi düzenlemişlerdir.

Annelerini mutlu etmek için geliştirdikleri bu proje halk tarafından çok anlamlı ve manidar bulunarak büyük ilgiyle karşılandı ve de desteklendi.

Dernek Başkan Ercan Kaya: Bu projede Bize destek veren Büyük şehir Belediyesine, Desteğini esirgemeyen Ankara Milletvekili Çevre Komisyonu Kâtip Üyesi Sayın Barış Aydın beye Rehberlik Hizmeti veren Birimlerde çalışan İsmini zikredemediğimiz tüm çalışma Arkadaşlarımıza teşekkürlerini bir borç olarak dile getirdi.

Programın İçeri olarak: Annelerimiz, Büyük şehir belediyesinin Tahsis etmiş olduğu otobüsle Mahallemizden Toplu Bir şekilde Alınarak Türkiye Büyük Milleti meclisine getirilmiştir.

 Burada Annelerimize TBMM’nin fiziki yapası ve Çevresi anlatılarak, Milletvekillerinin görevlerinin neler olduğu, Yüce Mecliste kanunların nasıl Çıkartıldığı hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Genel kurul Binasının tarihi dokusundan bahsedil dikten sonra Genel Kurul Binası gezdirilerek yerinde incelemeler yapılmıştır.

Daha sonra Hain teröristlerin TBMM’ni 15 Temmuz gecesi Bombaladıkları yerler gezdirilerek detaylı bilgi aktarılmış, Toplu fotoğraflar çektiren Annelere Meclisi de yemek yeme İmkânı sağlanmıştır. Annelerimizin kendi ifadelerinde, Meclis üzerinde deki Duygu düşüncelerini şöyle dile getirmişlerdir. Meclisi hiç görmediklerini, Çok beğendiklerini, Meclis hakkında Detaylı Bilgi edindiklerini ifade ederek memnuniyetlerin dile getirmişler Bu tip gezilerin çok yararlı olduğundan bahsetmişler ve de devamını beklediklerini söylemdiler.

Meclis ziyaretinden sonra Tolu olarak Hamam önü ziyareti gerçekleştirilmiş mekânda Bulunan Tacettin dergâhı ziyarete ettirilmiştir.

İstiklal Marşı Şairimiz olan Mehmet Akif Ersoy’un yaşamış olduğu Ankara’daki evi gezdirilerek Annelerimiz bilgilendirilmiş duygulu anlar yaşanmıştır.

Oradan Tacettin dergâhında yatan Muhsin Yazıcıoğlu’nun Mezarı ziyaret edildikten sonra Topluca Ankara’nın Manevi Liderlerinden olan Hacı Bayram Veli Hazretlerinin Türbesi ziyaret edildi, Hacı Bayram Caminin etrafı gezdirilerek tarihi dokusundan Bahsedildi. Annelerimize alışveriş İmkânları sağlanarak. Toplu bir şekilde tekrar Boyalık Mahallesine geri dönüş yapılmıştır.

Ercan Kaya; ’’ Cennet Annelerin ayaklarının altındadır.” Hadisine dayanarak, Annelerimize yapılacak bu tür hizmetlerin çok az olduğunu ne yapsak haklarını dahi edemeyeceğimizi, Annelerimize yönelik olan Bu tip projelerin Büyük Bir Hızla devam edeceğini, bundan sonraki faaliyetleri arasında ise Anneleri, iller arası kültür gezilerine götüreceklerini gidilecek iller arasında Çanakkale, İstanbul, Şanlı Urfa, Mardin, Konya ve Bursa ilerinin olduğunu ifade ederek destekleri Beklediğini dile getirdi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA