Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 02-05-2019 12:47   Güncelleme : 02-05-2019 12:47

Hayvansever muhtar Hayvan Besleme Merkezi kurulmasını istiyor

Hayvansever muhtar Hayvan Besleme Merkezi kurulmasını istiyor

Hayvansever muhtar Hayvan Besleme Merkezi kurulmasını istiyor

Tulumtaş mahallesinde sokak hayvanlarının sorunlarının çözüme kavuşması için bir panel düzenlendi.

Tulumtaş mahallesinde sokak hayvanlarının sorunlarının çözüme kavuşması için bir panel düzenlendi. Düzenlene panelde sokak hayvanlarının sorunları ele alınırken mahallede Hayvan Besleme Merkezi kurulması kararlaştırıldı.

 

Haytap Hayvan Hakları Federasyonu Temsilcisi  Zeynep Pehlivan Baskın ve veteriner hekim Timuçin Başaran’ın da konuşma yaptığı panelde Tulumtaş Mahallesi Muhtarı Kazım Koç’tan dikkat çeken bir açıklama geldi.

 

Muhtar Koç mahallelerinde sokak hayvanlarının sağlıklı bir şekilde beslenebilmeleri için bir hayvan besleme merkezi kurulmasını isterken bu konuda Büyükşehir Belediyesi ve Gölbaşı Belediyesi’nden yardım istedi.

 

Muhtar Koç konuşmasında şu ifadeleri kullandı;

 

Malumunuz bölgemizde çok sayıda sokak hayvanı var bu hayvanlar hem yeteri kadar beslenemiyor hem de sağlık kontrolleri düzenli olarak yapılamıyor.Ayrıca Mahalle sakinlerimizde güvenlik açısından sıkıntı yaşıyor bu sorunların önüne geçmek adına yasalar çerçevesinde hem insanların rahatsız olmaması hem de hayvanlarımızın sağlıklı bir şekilde beslenebilmeleri  için bir hayvan besleme merkezi oluşturmak niyetindeyiz bu projemizi yaparken de büyükşehir belediyemiz Gölbaşı belediyemiz hayvan hakları Federasyonumuz ve siz gönüllü dostlarımızın destekleri ile ilk adımı atmak istiyoruz.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA