Advert

Gölbaşı’nda 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' töreni düzenlendi

Gölbaşı’nda 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' töreni düzenlendi

Gölbaşı’nda 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' töreni düzenlendi
Gölbaşı’nda 'Devlet Övünç Madalyası ve Beratı' töreni düzenlendi Murat YILDIZ

Cumhurbaşkanlığı himayesindeki Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni yapıldı.

Vali Galip Demirel Vilayetler Evi Konferans Salonu'nda düzenlenen törene Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Ali Sivri,Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Selim Çelenk, 15 Temmuz darbe girişiminde Ankara’da gazi olan 23 gazi ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan tören Kuranı Kerim tilaveti ve dua ile devam etti.

Törende bir konuşma yapan Ankara Valisi Vasip Şahin, Anadolu’nun tarih boyunca birçok istiklal mücadelesine şahit olduğunu söyledi.

Ankara Valisi Vasip Şahin “ Bu ülke, coğrafya tarih botunca hep istiklal mücadelesine sahne oldu şahit oldu. 1071’den beri üzerimizde müstevlilerin hiçbir zaman emelleri sona ermedi. Bu milletin hiçbir zaman önlenemeyen yürüyüşü Osmanlı dönemi savaşları, birinci dünya savaşı ve ile önlenmek istendi. Ama kurtuluş mücadelesi ile bu millet bu müstevlilere gereken cevabı verdi. Kıbrıs savaşı ile milletimiz tekrar sınanmak istendi. Baktılar olmuyor bu sefer önümüze terör kartını sürdüler. Bizi kendi içimizde kandırdıkları ve satılmışların hareketleri ile kontrol altına almaya çalıştılar. En son ise çok daha büyük, sinsi ve mücadelesi zor bir oyunla ve hareketle karşımıza çıktılar. Oda 15 Temmuz gecesiydi. Buradaki herkes o geceyi yaşadı. Gazilerimiz canlarını siper ederek o geceyi yaşadı. Ama hamdolsun milletin genlerine işlemiş kahramanlık, bağımsız olabilme ve kendine yapılan oyunları alt edebilme kabiliyeti tekrar ortaya çıktı ve oynanan oyunu da bozdu”

Ankara Valisi Vasip Şahin açıklamalarını şöyle sürdürdü; “ Bu millet büyük bir millet, inşallah büyük millet olmaya da devam edecektir. Dünyada böyle büyük millet birkaç tanedir fazla sayamazsınız. Bugüne kadar bileğimiz bükülmedi bükülemezde. Ben bu gün madalyaları taktım edilen tüm gazilerimize milletimiz ve Cumhurbaşkanımız adına teşekkür ediyorum”

Törende bir konuşma yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürü Selim Çelenk, Ankara’da 23 ve Türkiye genelinde ise 79 tane 15 Temmuz şehit yakınları ve gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı verildiğini söyledi.

Selim Çelenk “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü olarak tüm şehit aileleri ve gazilerimizle irtibat halindeyiz. Yaptığımız tüm çalışmalarda hem 15 Temmuz şehit yakınları ve gazilerimizle hem de bugüne kadar bu ülke için canını feda eden şehit yakınlarımıza ve gazilerimize aynı oranda hizmet etmeye devam ediyoruz. İşimiz bizim için memuriyetten öte bir ibadettir. Biz bunu böyle algıladık ve kabul ettik. Bu gün Ankara’da 23 gazimize devlet övünç madalyası taktım edilecektir. Diğer illerimizde ise 79, 15 Temmuz şehidi yakınına ve gazilerimize devlet övünç madalyası taktım edilecektir” dedi.

Konuşmaların ardından Ankara Valisi Vasip Şahin, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Ali Sivri ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte 23 15 Temmuz gazisine Devlet Övünç Madalyası ve Beratı taktim ettiler.

Vali Galip Demirel Vilayetler Evi Konferans Salonu'nda düzenlenen tören, toplu fotoğraf çekimi ve yemek ikramı ile son buldu.

 

Ankara Gölbaşı Vasip Şahin Ali Sivri Mansur Yavaş 15 Temmuz Cumhurbaşkanlığı Devlet Övünç Madalyası ve Beratı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı