Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 27-04-2019 14:26   Güncelleme : 27-04-2019 14:26

“GÖLSEV Kapasitesini Geliştiriyor” projesinin açılışı yapıldı

“GÖLSEV Kapasitesini Geliştiriyor” projesinin açılışı yapıldı

“GÖLSEV Kapasitesini Geliştiriyor” projesinin açılışı yapıldı

Gölbaşını Sevenler ve Hizmet Edenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (GÖLSEV)  ‘’Gölsev Kapasitesini geliştiriyor’’ isimli projesinin açılış toplantısı yapıldı.

Özel bir işletmede gerçekleşen tanıtım toplantısına Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek,AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan,MHP İlçe Başkanı Serdar Tekin,STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Avrupa Birliği Başkanlığı’nın destekleri ile Yerel STK’lar Hibe Programı adı altında finanse edilen projede amaç Derneğin,  demokratik katılım konusunda yönetici ve üyelerinin kapasitelerinin geliştirilmesi ve Gölbaşı’nda yaşayan dezavantajlı grupların sorunlarının tespit edilmesi.

Projenin genel hedefi; GÖLSEV’in kurumsal kapasitesini artırmak ve Gölbaşı’nda yaşayan insanların yerel hükümet yetkilileri ile iletişimlerini artırarak; GÖLSEV’in karar alma ve politika yapım sürecine katılım süreçlerinin artırılmasıdır.

GÖLSEV proje kapsamında, Açılış toplantısı, çeşitli kapasite geliştirme eğitimleri, anket çalışması, alt birimlerin oluşturulması ve çalıştaylar gibi birçok farklı faaliyet gerçekleştirilecektir.

Projenin açılış toplantısında konuşan GÖLSEV Dernek Başkanı Nergül Yıldırım “Bizler hangi siyasi, dini ve etnik gruptan geldiğine bakmaksızın Gölbaşı'na hizmete gönül vermiş insanlarız. Bu anlayışın bu tarz projeler ile desteklenmesi, sürdürülmesi ve bunun gelecek nesillerimize devrini sağlamanın görevimiz olduğu fikri ile hareket ediyoruz. Bu kapsamda siz değerli Gölbaşılılar ile birlikte gerçekleştirmeyi planladığımız faaliyetlerimizle, kardeşlik ve dayanışma ruhunun hem yerel hem de ulusal anlamda yayılmasını sağlayarak, bu tarz projelerin yerel anlamda sayısının artırılmasına ve üretilmesine önayak olan bir dernek olma isteğindeyiz” dedi.

Yıldırım son olarak şunları söyledi; “Hizmete ve millete olan desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, bize bu projede finansal imkân sağlayan Hazine ve Maliye Bakanlığı Merkezi Finans ve İhale Birimi yetkililerine, Siyasetçilerimize ve siz değerli Gölbaşılılara sonsuz şükranlarımı sunuyorum”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA