Advert
Mamak
Giriş Tarihi : 27-04-2019 13:12   Güncelleme : 27-04-2019 13:12

Mamak’ta meslek liseleri tanıtıldı

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 8. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “Mesleki Eğitim ve Tanıtım Fuarı”na katıldı.

Mamak’ta meslek liseleri tanıtıldı

Mamak’ta meslek liseleri tanıtıldı

 

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 8. Sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “Mesleki Eğitim ve Tanıtım Fuarı”na katıldı. Türközü Oğuzhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen fuara Köse’nin yanı sıra Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Öğrencilere meslek liselerindeki alan ve dallar hakkında bilgi verilmesi amacı ile açılan fuarda, Mamak'ta bulunan 19 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptığı çalışmalar tanıtıldı. 

 

Meslek altın bileziktir

Başarının anahtarının çalışmaktan geçtiğini kaydeden Köse, “Karar aşamasında olan ortaokul öğrencilerimizin meslek tercihlerinde etkili olacak bir fuar. Meslek altın bir bileziktir. Başarının anahtarı da çalışmaktır. Farklı meslek gruplarının çalışmalarından oluşan bu fuar, gelecekte çocuklarımızın nasıl bir meslek istediğinin farkında olması ve başarılı olmasını da etkileyecektir” dedi. Fuardaki standlarda radyo ve televizyon, grafik ve fotoğraf, çocuk gelişimi ve eğitimi, bilişim teknolojileri vb. mesleki eğitim alanları tanıtıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
141. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA