Advert

Pursaklar’da 23 Nisan coşkusu

Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı.

Pursaklar’da 23 Nisan coşkusu
Pursaklar’da 23 Nisan coşkusu Murat YILDIZ

Pursaklar’da 23 Nisan coşku ile kutlandı
Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. 
Pursaklar Ülker İlkokulun'nda düzenlenen programa, Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz, eski Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Gürdal Akşit, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kılıçgil, AK Parti İlçe Başkanı Servet Türkayık, MHP İlçe Başkanı Gökhan Balcı, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Tülay Ergün, idareciler, öğretmenler, veliler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, protokol konuşmaları, okunan şiirler ve halk oyunları gösterisi ile devam etti. 
Programda konuşan Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladığını ifade etti.
Başkan Ayhan Yılmaz, “Bu bayramı bize hediye eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm büyüklerimize teşekkür ediyorum. Onlar vatan söz konusu olduğunda canlarını, kanlarını her şeylerini feda ederek bir mücadeleye girdiler. TBMM böyle bir atmosferde açıldı. Çocuk bayramı olmasının yanında bir de Hakimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir vurgusunun anlamını elimizden geldiği kadar gayretle anlatarak nesillere aktaracağız” dedi. 


Pursaklar Belediyesi olarak çocukların geleceğe özgüvenli bir şekilde hazırlanmaları için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini aktaran Başkan Yılmaz “Çocuklarımızın dünya ile rekabet edecek bilgi ve beceriye ulaşmaları için bütün fedakarlığı göstereceğiz. Bunun yanı sıra çocuklarımızın bizi biz yapan değerleri de öğrenmeleri gerekiyor. Tıpkı dedeleri gibi vatan söz konusu olduğunda, ülke tehlikeye düştüğünde gerekeni yapacak bireyler olarak yetişmeleri için de gayret edeceğiz” diye konuştu.


Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Gürdal Akşit de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı. Konuşmalarının ardından halk oyunları gösterisini izleyen davetliler, öğrencileri ayakta alkışladı. Programın sonunda Pursaklar Belediyesi ve Pursaklar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler ve velilere hediyeleri verildi. Öğrenci ve velilere hediyelerini Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz verdi. Ülker İlkokulun'nda düzenlenen 23 Nisan programına da katılan Pursaklar Belediye Başkanı Ayhan Yılmaz, öğrencilerle yakından ilgilenip bayramlarını kutladı.

Ankara Pursaklar Ayhan Yılmaz 23 Nisan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı