Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 23-04-2019 15:29   Güncelleme : 23-04-2019 15:29

Gölbaşı’nda 23 Nisan coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı

Gölbaşı’nda 23 Nisan coşkusu

 Atatürk büstüne çelenk konulması ile başlayan kutlamalar makamların miniklere devredilmesiyle devam etti. Kutlamalar Gölbaşı Kapalı Spor Salonunda yapılan gösterilerle sona erdi.
İlçedeki ilköğretim okulları, Kaymakamlık, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gölbaşı Belediyesine ziyaretler gerçekleştirdi. 
Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan makamına Tek İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Elif Örentaş oturdu. Kaymakam Elif Örentaş, ilk olarak Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı’yı arayarak okulların durumunu, sınıf kapasitesinin fazla olduğunu ve bu nedenle de okulların çoğaltılması talimatını verdi. Minik Kaymakam daha sonra Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek’i arayarak bütün okullar için ‘Beceri Atölyesi’ istedi.
Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek ise makamını Gölbaşı İlkokulu öğrencileri Mustafa Efe Yiğit ve Elif Naz Duran'a devretti. 
Gölbaşı Kapalı Spor Salonunda devam eden programda Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından Sevgi Çiçeği İlkokulu öğrencilerin hazırladığı gösteriler sergilendi. Ardından da çeşitli dallarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Programa Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı Garnizon Komutanı Yzb. İsmail Ayan Aycan, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sapmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA