Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 15-04-2019 16:54   Güncelleme : 15-04-2019 16:54

Grup Başkan Vekilleri Konuştu - Osman Karaaslan

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından ilk meclis toplantısını Gölbaşı Belediye Başkanlığına seçilen Ramazan Şimşek Başkanlığında Gölbaşı Belediye meclis salonunda gerçekleştirdi. İlk meclis toplantısında AK Parti Grubu adına söz alan AK Parti Grup Başkanvek

Grup Başkan Vekilleri Konuştu - Osman Karaaslan

31 Mart Yerel seçimlerinin ardından ilk meclis toplantısını Gölbaşı Belediye Başkanlığına seçilen Ramazan Şimşek Başkanlığında Gölbaşı Belediye meclis salonunda gerçekleştirdi. İlk meclis toplantısında AK Parti Grubu adına söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Osman Karaaslan bir konuşma gerçekleştirdi. 


İl meclis toplantısını hayırlara vesile olmasını dileyen karaaslan, 

“Belediyecilikte sınırlı kaynaklarımızı altın gibi kullanıp, Demir gibi bereketlendireceğimiz bir dönem yaşanması için, AK Parti grubu olarak... Sayın Başkan, Meclisimiz ve Bürokrasimiz ile el ele gönül gönüle çalışmanın azmi ve kararlılığı içinde olacağımızı şimdiden taahhüt ederiz. Cumhur ittifakının bileşenleri AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisini birlikte düşündüğümüzde, hemşehrilerimizin 1999 yılından bu yana Gölbaşında yerel iktidar vazifesini verdiği Cumhur İttifakının başarısı için AK Parti grubu elinden geleni yapacaktır. Başarı için risk, mücadele, sabır, çile, odaklanma ve fedakarlık gibi faktörleri düşündüğümüzde, hiçbir başarı tesadüf değildir. Bizler AK Parti grubu olarak önümüzdeki 5 yıllık süreçte, gökkubbede bir hoş sada bırakmak arzusu ve azmi içinde, Meclisimizin ve Belediyemizin başarılara imza atması için gerekli risk, mücadele, sabır, çile, odaklanma ve fedakarlıktan hiçbir zaman kaçınmayacağız” dedi. 


AK Parti Grup Başkanvekili Osman Karaaslan konuşmasına şöyle devam etti; 
“Şanlı Osmanlı'nın manevi önderi Şeyh Edebali'nin; Dünya bir garip han, bir hoyrat mekan. İnsan bir garip varlık, kabına sığmayan. Hayat bir yudum su, bir anlık rüya. Ömür bir kısa yol, tekrarı olmayan. Mısralarında ifade ettiği gibi, AK Parti grubu olarak, tekrarı olmayan şu kısa ömürde ve dünya denen şu garip handa, bizleri manevi sorumluluklardan kurtaracak şeylerin niyetlerimiz ve gayretlerimiz olacağının bilinciyle hareket edeceğiz. Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un; Bil ki, bir mezar taşıdır, insandan yarına kalan. Onu da başkası yaptırır, gerisi yalan. Mısralarındaki ders ve nasihat ta, bizim parolamız olacaktır. Türk-İslâm tarihinin ilk siyasetnamesi ve ilk mesnevisi olarak kabul edilen Kutat Kubilig adlı şaheser'in yazarı olan Yusuf Has Hacip'in; “İnsanın süsü yüz, Yüzün süsü göz, Aklın süsü dil, Dilin süsü sözdür.”  mısralarından ilhamla; Şimdi bu Meclisimizde hazır bulunan emanet ehlindeki heyecanlı yüzlerin, dikkatli gözlerin, süslü sözlerin ve büyük hünerlerle konuşan dillerin... Bir Ülkü birliği içinde olmasını, 5 yıllık bir AK süreç yaşamasını, CUMHUR adına ve tam bir İTTİFAK’LA başarılara imza atmasını temenni eder, saygılarımı arz ederim”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA