Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 03-04-2019 16:12   Güncelleme : 03-04-2019 16:12

Gölbaşı Belediyesinde devir teslim töreni yapıldı

Gölbaşı Belediyesinde devir teslim töreni yapıldı

Gölbaşı Belediyesinde devir teslim töreni yapıldı

31 Mart Mahalli İdari Seçimlerinde el değiştiren Gölbaşı Belediyesinde devir teslim töreni yapıldı.

Gölbaşı Belediye Başkanı seçilen Ramazan Şimşek, düzenlenen devir teslim töreniyle göreve başladı. Mazbatasını aldıktan sonra başkanlık makamında düzenlenen törene katılan Ramazan Şimşek, eski Başkan Fatih Duruay’dan belediye başkanlığı görevini teslim aldı.

31 Mart Mahalli İdari Seçimlerinde el değiştiren Gölbaşı Belediyesinde devir teslim töreni yapıldı. Belediye Başkanlığı kazanan MHP'li Ramazan Şimşek, alkışlar eşliğinde koltuğuna oturdu.

Devir teslim töreninde konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Gölbaşı’nın geleceği için çalışacağını belirterek şunları söyledi:

“Gölbaşı, 31 Martta çok güzel bir seçim geçirdi. Seçimlerde bize oy verenden de vermeyenden de Allah razı olsun. 1965 yılından bugüne Gölbaşı’na hizmetleri olan herkesten Allah razı olsun; Fatih Başkanımızdan da razı olsun. Kendisini bırakmak yok; yine omuz omuza çalışacağız. İnşallah biz de Gölbaşı’mıza hizmete devam edeceğiz. İlçemiz nüfusu ve yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ilçelerinden birisi. Gölleriyle görülmeye değer, yerleşmeye değer bir ilçemiz. Gölbaşı’mızı daha ileri götürmek için ne gerekiyorsa yapacağız. İnşallah hep beraber çok güzel işler yapacağız.”

Başkan Ramazan Şimşek’e görevinde başarılar dileyen eski Belediye Başkanı Fatih Duruay da konuşmasında şunları söyledi:

“Seçimler bir bayrak yarışıdır. Bu yarışta milletimizin takdiriyle sevdiğimiz bir arkadaşımız seçilmiştir.  Ramazan Başkanımızı öncelikle tebrik ediyor ve çalışmalarında başarılar diliyorum. Cenabı Allah bu şekilde bir kardeşimize devretmeyi nasip eyledi. Allahıma bin şükür, ben de ona dua ediyorum. Bundan sonra bir görev düşerse yine Gölbaşılı hemşehrilerimizin hizmetinde olacağız”

MHP Genel Bakan Yardımcısı Mevlüt Karaya'da devir teslim töreninde şunları kaydetti:

"Cumhur İttifakı içerisinde yer alan ve bu seçimlerde Ramazan Şimşek kardeşimizin kazanması başarılı olması için çalışan belediye başkanımız, bir prosedürü yerine getirme, bir taraftan Fatih Kardeşimizin uğurlamasını yapacağız. Diğer taraftan da Ramazan Kardeşimize hoş geldin diyeceğiz. Ben Fatih Başkanın son 5 yıl içerisinde Gölbaşı'na yapmış olduğu hizmetlerden dolayı mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Makamlara gelmek kolay gelinmiyor. Bu kadar önemli olan bu makamlardan ayrılmak ve ayrılırken de size gösterilen bu ilgi alakada 5 yıllık çalışmanın bir karnesidir. Bizler Fatih Başkanı güzel duygularla uğurluyoruz."

Konuşmaların ardından, Fatih Duruay, Gölbaşı Belediyesi'nin yeni başkanı seçilen Ramazan Şimşek'e Ay Yıldızlı Bayrak Kuran-ı Kerimi takdim ederek başkanlık mührünü verdi. Yine aynı şekilde karşılıklı olarak birbirlerine çiçek takdim ettiler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA