Advert

Aygünoğlu’ndan, birlik ve dayanışma gecesi

Aygünoğlu’ndan, birlik ve dayanışma gecesi

Aygünoğlu’ndan, birlik ve dayanışma gecesi
Aygünoğlu’ndan, birlik ve dayanışma gecesi Murat YILDIZ

Saadet Partisi Birinci Sıra Meclis Üyesi Adayı Emre Aygünoğlu, birlik ve dayanışma gecesi düzenledi.

Düzenlenene geceye AGD Genel Başkanı Salih Turhan, Saadet Partisi Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Halil Adıgüzel, Saadet Partisi Gölbaşı İlçe Başkanı Yunus Aygünoğlu,parti teşkilatı,STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Seçim çalışmalarını son güne kadar sürdüreceklerini ifade eden Saadet Partisi Birinci Sıra Meclis Üyesi Adayı Emre Aygünoğlu, “ Savaşa değil seçime girdiğimizin farkındayız. Hiç kimseyi karalamıyoruz. Projelerimizi anlatıyoruz ve projelerin yarışması gerektiğini düşünüyoruz. İnsanlarımız kutuplaştıran üslubu kabul etmiyor. Her yerde üretmeden, tüketen bir toplum haline geldiğimizi ve bunun bizi felakete sürüklediği anlatıyoruz.  Belediyecilik yalnızca park ve bahçe yapmaktan ibaret görülmesini doğru bulmuyoruz. Genel kalkınmanın ilk adımı genel kalkınmanın teşviki ile olabileceğini her yerde anlatıyoruz” dedi.

Aygünoğlu, son olarak, Saadet Partisi Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Halil Adıgüzel için geceye katılanlardan destek istedi.

Saadet Partisi Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Halil Adıgüzel ise “Yıkmadan yapan, Adil bölüşümden yana olan, Kardeşliği temel ilke kabul eden, Ayrıştırıcı dilden uzak, Ötekileştirmeyen, Farklı fikirlere açık olan bir yönetim anlayışı teklif ediyoruz” dedi.

İşte Saadet Partisi Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Halil Adıgüzel’in konuşmasının satır başları

Planlı ve programlı çalışacağız: 

Şehrimizde hangi hizmeti yaparsak reklam olur diyerek yönetmeyeceğiz.

Sizlere sunacağımız hizmetlerin vaktinde, eskizsiz, ihtiyaçlara göre ve sistematik bir şekilde yerine getirilmesini sağlayacağız.

İşi Ehline Vereceğiz:

Ehil ellerle iş kaliteli, hızlı ve düşük maliyetlerle yapılacaktır.

“Akrabalık bağım olmadığı için işe alınmadım” şeklinde bir ifade tarihe karışacak.

İşin gerektirdiği niteliğin dışında hiçbir ayrım gözetmeyeceğiz.

Kapımız Her Zaman ve Herkese Açık Olacaktır:

Kapalı kapılar ardından vatandaştan uzak ama sözde vatandaş için çalışan anlayışı ortadan kaldıracağız.

Makam kapılarının sembolik olduğu bütün halkımıza göstereceğiz.

Vatandaşlarımızın derdi bizim derdimiz olacaktır.

İmar Uygulamalarında ‘Hiç Kimseye Haksız Rant Sağlamayacağız’

Şehrimizin planlanması sırasında ranttan sağlanan haksız zenginleşmenin önünü keseceğiz.

Bizler her işi kendi bünyemizdeki elemanlarımızla uygulayacağız. Böylelikle ranttan birilerinin zenginleşmesinin önüne geçeceğiz.

Kazanmış olduğumuz geliri yine halkımızın refahı için kullanacağız.

 

Araştırma – Geliştirme (ARGE)

Hazırlamış olduğumuz projelerin daha sağlam ve ayaklarının yere basabilmesi için geniş bir ARGE kadrosu oluşturduk.

ARGE kurulumuzun içerisinde alanlarında uzman komisyon başkanları oluşan ekiplerimizi oluşturduk.

Projelerimizi oluşturmak için şehrimizin sorunlarını bir havuzda topladık. Halkımıza gittik, ilgili kişilerle konuştuk, istişareler yaptık ve sizlere verdiğimiz Gölbaşı Vizyonu kataloğundaki projelerimizi oluşturmuş olduk.

 

Sosyal Belediyecilik

Milli Görüş belediyeciliği sosyal ve kültürel belediyecilik konusunda çığır açmış bir gelenek olmuştur.

Sosyal Belediyecilik demek halkın belediye yönetimine dahil edilmesi demektir.

Bu anlamda halkımızla birlikte hazırlamış olduğumuz çalışmalarımızı yine halkımızla birlikte uygulama noktasında gayret göstereceğiz.

Biz, yerel kültür değerlerini yaşatan ve koruyan, kültürel farklılıkları zenginlik gören yerel yönetim anlayışı ile çalışacağız.

 ‘Sosyal Belediyecilik’ ilkesi gereğince şehrimizde yaşayan vatandaşlarımız sorunlarını, şikâyetlerini, dilek ve önerilerini belediyemize iletebileceği GİMER (Gölbaşı İletişim Merkezi)’i kuracağız.

Merkez muhtar meclisleri, köy muhtar meclisleri, sivil toplum, esnaf, meclisleri, gençlik, çocuk ve aile meclisleri oluşturarak belediye başkanıyla halkın istekleri doğrultusunda istişare toplantıları gerçekleştireceğiz.

Her ay bir mahallede Belediye Başkanımızla Halk Buluşmaları gerçekleştireceğiz.

Okul aile birlikleri ile koordineli çalışma yaparak dar gelirli öğrencilerin belirlenmesi, fon oluşturulması ve ihtiyaçlarının giderilmesini sağlayacağız.

Kültürümüzün gelişimi için ilkokullu ve ortaokullu öğrencilerimiz için Bölgesel Kütüphaneler ve gezici kütüphaneler kuracağız.

Liseli ve üniversiteli gençlerimizin faydalanacakları, göle nazır yapacak olduğumuz büyük kompleksin içerisinde 24 saat hizmet veren kütüphaneler, Sanat atölyeleri, Çalışma salonları, Sinemalar, Tiyatro Salonları ve Rahat ve konforlu dinlenme ortamlarının oluşmasını sağlayacağız. 

 

Evlenmek üzere nikâh merkezimize başvuruda bulunan her genç çiftimize çeyrek altın veya hediye çeki takdim edeceğiz.

Yeni doğan bebekler için ‘Hoş geldin Bebek’ projesiyle hediye sepeti hazırlayacağız.

 Üretim, Kırsal Kalkınma, Küçük İşletmeler, Esnaf

Genel büyüme ve kalkınmanın sağlanabilmesi için yerel ve yerli üretim önemlidir.

Tüketimin adeta bir çılgınlık gibi yaşandığı dünyada ülkelerin ve şehirlerin ayakta kalması üretime bağlıdır.

Yerli ve milli üretimi olmayan, dışa bağımlı yaşayan şehirler büyüyemez.

Köylülerimizin TOPRAK ve HAYVAN MAHSULLERİ’ ni pazar garantisi ile taban ve tavan fiyatlarını belirleyerek kar edecekleri şekilde planlayacakları mekanizmayı kuracağız.

Çiftçilerimizin ürünlerini doğrudan satış yapacakları bir platform oluşturarak; hem üretime destek vereceğiz, hem istihdam oluşturacağız.

Şehir halkımız doğal ve güvenilir köy ürünleri ile buluşmuş olacaklar.

Esnaf ve sanatkârlar yerli üretim seferberliği için hazır durumda beklemektedirler.

Esnaf ve sanatkârımızın iyi olması, ekonominin iyi olmasına bağlıdır.

Esnafımız ülke ekonomisi için elini taşın altına koymaya hazır.

Sektöründe faaliyet gösteren esnafımız ve küçük imalatçılarımız için kolaylaştırıcı ve teşvik edici çözümlerimiz olmazsa olmazdır.

Bakkal, kasap, manav ve lokantacı esnafının dertleri ve problemleri ile yakından ilgilenilmeli. Fiyatlarını piyasa koşullarında makul bir seviyede tutmalı.

Köy meclislerinde şunları söyledik; 1 Nisan sabahında biz belediye başkanı olduğumuzda sizlere şöyle bir çalışma programı teklif ediyoruz.

Tohumdan hasatına kadar, bütün aşamaları takip edeceğimiz, köyümüzün toprak analizlerinin iklim ölçümlerinin yapıldıktan sonra hangi ürünün rekoltesinin en yüksek düzeyde olacağı tespitler yapalım, siz de ekimlerinizi yaptıktan sonra belediyenin satın alma garantisi ile bir tarım faaliyetine girmiş olun.

Böylece Belediyemiz olarak bizler üreticimizle esnaf ve tüketici arasında bir köprü vazifesi kurmuş olacağız, aradaki aracıları kaldırarak vatandaşlarımıza hem organik ürün yemiş olacaklar hem de daha uygun fiyatlara almış olacaklar.

Andezit Taşı

İlçemizin başlıca geçim kaynaklarından olan Andezit Taşını hem kendi belediyemizde kullanacağız hem de diğer belediyelere reklamının ve ticaretinin yapılmasına öncülük ederek geliştireceğiz.

Geri Dönüşüm/ GÖLKART

Oluşturacak olduğumuz GÖLKART sistemiyle evlerinizdeki geri dönüştürülebilir atıklarınızı sizlerden puan karşılığında alacağız ve topladığınız puanların size fatura ya da vergi indirimi şeklinde dönmesini sağlayacağız.

İttifak

Biz kimseyle ittifak yapmadık. Türkiye’de büyükşehir, il, ilçe ve belde olmak üzere 1389 seçim bölgesi vardır. Bu 1389 seçim bölgesinin tamamında Saadet Partisinin belediye başkan adayı vardır. Aynı zamanda biz bir ittifak yaptık bizim ittifakımız dili, dini, ırkı, mezhebi ve rengi ne olursa olsun Gölbaşı’nda yaşayan bütün halkımızla bizler ittifak yaptık. Bizler kimseyi geçmişte ayırmadık, ayırmıyoruz ve ayırmayacağız da.

Herkesi kucaklayacağız. Herkese kapımız açık olacak. O yüzden hangi partiden olursa olsun herkesin oyuna talibiz.

Hangi partiden olursanız olun aynı zamanda biz kimseyi ayırmadan her kesimin belediye başkanı olacağım. Ve sizlere bir kez daha belirtmek istiyorum ki gelin 31 Martta siz kendinize oy verin yani bize oy verin bu şehrimizi hep birlikte yönetelim.

Ankara Gölbaşı Salih Turhan Halil Adıgüzel Yunus Aygünoğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı