Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 27-03-2019 14:43   Güncelleme : 27-03-2019 14:50

Haymanalılar “SAADET” dedi

Haymanalılar “SAADET” dedi

Haymanalılar “SAADET” dedi

Saadet Partisi Gölbaşı İlçe Başkanlığı Haymanalılar Buluşması Gerçekleştirdi. Saadet Partisi Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Halil Adıgüzel, Saadet Partisi İlçe Başkanı Yunus Aygünoğlu, Saadet Partisi Haymana Belediye Başkan Adayı Aytekin Yüzer ve Belediye Meclis Üyesi Adaylarının katılımlarıyla gerçekleştirilen yemekli toplantıya ilgi yoğundu.

Yüzer, “Haymana ve Gölbaşı’nı Kazanacağımıza İnancımız Tam”

Organizasyonda konuşmalarını yapan Saadet Partisi Haymana Belediye Başkan Adayı Aytekin Yüzer birlik beraberlik mesajı vererek, “Hem Haymana Belediye Başkanlığını hem de Gölbaşı Belediye Başkanlığı’nı kazanacağımıza inancımız tamdır. Tüm Haymanalı kardeşlerimiz, Gölbaşı ilçesinde Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Halil Adıgüzel’i desteklemelidirler” dedi.

Adıgüzel, “Saadet Partisi Olarak Sizlere Yeni Bir Yönetim Anlayışı Teklif Ediyoruz”

Saadet Partisi Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Halil Adıgüzel, “Toplumların gelişmesinde, medeniyet tasavvurunda şehirler üstlenici bir role sahiptir. Bir arada yaşama kültürünün temelinde ise Hak ve adalete dayalı bir yönetim anlayışı vardır. Biz şehirlerdeki yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve ideal noktaya ulaşmasında ana itici gücün yerel yönetimler olduğunu düşünüyoruz. İyi yönetilen bir şehrin her türlü zorluğu aşmada başarı göstereceğine inanıyoruz. İyi yönetilen şehirlerin; sosyal, kültürel ve ekonomik dinamikleri harekete geçirmesi son derece önemlidir” dedi.

Saadet Partisi olarak bu seçimde size yeni bir yönetim anlayışını teklif ediyoruz diyen Adıgüzel, “Biz, yıkmadan yapan, adil bölüşümden yana olan, kardeşliği temel ilke kabul eden, ayrıştırıcı dilden uzak, ötekileştirmeyen, farklı fikirlere açık olan bir yönetim anlayışı teklif ediyoruz. Biz, rant ekonomisinin yerine yerel kalkınma dinamiklerini harekete geçirecek bir anlayış teklif ediyoruz. Biz, şeffaf ve hesap verilebilir bir belediye anlayışıyla birlikte yönetmeyi teklif ediyoruz. Biz; çocuğu, genci, yaşlısı, kadını, erkeği ve en önemlisi aile kurumu ile mahalle kültürünün yeniden hayatın merkezinde olduğu bir belediyecilik teklif ediyoruz. Biz, şehri bütüncül bir yaklaşımla ele alan bir hizmet belediyeciliği teklif ediyoruz” diyerek çarpıcı söylemlerde bulundu.

“Kültürel Farklılıkları Zenginlik Gören Bir Yerel Yönetim Anlayışı İle Çalışacağız”

Milli Görüş belediyeciliğinin sosyal ve kültürel belediyecilik konusunda çığır açmış bir gelenek olduğunu vurgulayan Adıgüzel, “Biz, yerel kültür değerlerini yaşatan ve koruyan, kültürel farklılıkları zenginlik gören yerel yönetim anlayışı ile çalışacağız. Kültürümüzün gelişimi için ilkokullu ve ortaokullu öğrencilerimiz için gezici kütüphane, liseli ve üniversiteli gençlerimizin faydalanacağı göle nazır yapacak olduğumuz büyük kompleksin içerisinde 24 saat hizmet veren kütüphanelerin oluşmasını sağlayacağız.  ‘Sosyal Belediyecilik’ ilkesi gereğince şehrimizde yaşayan vatandaşlarımız sorunlarını, şikâyetlerini, dilek ve önerilerini belediyemize iletebileceği GİMER (Gölbaşı İletişim Merkezi)’i kuracağız. Merkez muhtar meclisleri, köy muhtar meclisleri, sivil toplum meclisleri, gençlik, çocuk ve aile meclisleri oluşturarak belediye başkanıyla halkın istekleri doğrultusunda istişare toplantıları gerçekleştireceğiz. Her ay bir mahallede Belediye Başkanımızla Halk Buluşmaları gerçekleştireceğiz. Okul aile birlikleri ile koordineli çalışma yaparak dar gelirli öğrencilerin belirlenmesi, fon oluşturulması ve ihtiyaçlarının giderilmesini sağlayacağız. Evlenmek üzere nikah merkezimize başvuruda bulunan her genç çiftimize çeyrek altın veya hediye çeki takdim edeceğiz. Yeni doğan bebekler için ‘Hoş geldin Bebek’ projesiyle hediye sepeti hazırlayacağız” diyerek sosyal belediyeciliği özetledi.  

 

Vizyon Projeler Halkın Dilinden Düşmüyor

Vizyon projelerinin olduğunu ve herkesin dilinden düşürmediğini söyleyen Adıgüzel, “İlçemizin başlıca geçim kaynaklarından biri olan Andezit Taşını hem kendi belediyemizde kullanacağız hem de diğer belediyelere reklamının ve ticaretinin yapılmasına öncülük ederek geliştireceğiz. Oluşturacak olduğumuz GÖLKART sistemiyle evlerinizdeki geri dönüştürülebilir atıklarınızı sizlerden puan karşılığında alacağız ve topladığınız puanların size fatura ya da vergi indirimi şeklinde dönmesini sağlayacağız. Köpek Sevgi Evleri yaparak hem başıboş dolaşan sokak köpeklerinin istemeden rahatsızlık vermesini engelleyeceğiz hem de hayvan sever vatandaşlarımızın programlı bir biçimde yardım etmelerini sağlayacağız.  Her gelir seviyesine uygun altyapılarının hazırlandığı Kiralık Hobi Bahçeleri yapacağız. Köylülerimizin Toprak ve Hayvan Mahsulleri’ni yine köylülerimizin eliyle doğrudan satış yapabilecekleri bir platform oluşturarak; hem üretime destek vereceğiz, hem istihdam oluşturacağız, hem de merkezdeki vatandaşlarımızın köy ürünleri talebini karşılayacağız” diyerek konuşmalarını bitiren Adıgüzel büyük bir alkış tufanıyla kürsüden ayrıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA