Advert

BBP Genel Sekreteri Tunç “Bu düpedüz ahlaksızlıktır. Siyasi istismardır”

BBP Genel Sekreteri Tunç “Bu düpedüz ahlaksızlıktır. Siyasi istismardır”

BBP Genel Sekreteri Tunç  “Bu düpedüz ahlaksızlıktır. Siyasi istismardır”
BBP Genel Sekreteri Tunç  “Bu düpedüz ahlaksızlıktır. Siyasi istismardır” Murat YILDIZ

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç,  bazı basın organlarından yer alan BBP Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Serkan Yüksel, Millet İttifakı CHP Ankara Büyükşehir Başkan Adayı Mansur Yavaş’a destek haberlerini sert bir dille eleştirdi.

Bu Gölbaşı İlçe Teşkilatını ziyaret eden Tunç, BBP Ankara İl Başkanı Mahir Alay, BBP MKYK Üyesi Orhan Şahin, Gölbaşı İlçe Başkanı Mehmet Doğru, Gölbaşı Belediye Başkan adayı Serkan Yüksel ile birlikte ilçe binasında bir basın açıklaması yaptı.

BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, yapılan haberin kasıtlı ve amaçlı bir haber olduğunu belirterek,

 “ BBP 2016 Anayasa oylamasından itibaren hep Cumhur İttifakının içerisinde oldu. 24 Haziran 2018 seçimlerinde yazılı olarak sözleşmede yer almak kaydıyla Cumhur İttifakının içinde oldu. 31 Martta yapılacak olan yerel seçimlerde ise aylar önce kararını verdi. İki ana unsur özerinde çok durduk. Birincisi bizim hiçbir zaman siyasi parti olarak görmediğimiz. Terör örgütünün siyasi uzantısı olarak gördüğümüz bir partinin kazanma ihtimalli olan yerlerde ki geçmişte de gördük. Milletin vergilerini ya çukur kazarak ya da doğrudan kandile aktardıklarını bildiğimiz için aday göstermedik ve Cumhur İttifakının adaylarını destekleme kararını aldık. 30 Büyükşehirde aday göstermeyerek Cumhur İttifakının adaylarını destekleme kararını aldık. Tüm teşkilatlarımızla birlikte bu kararımız doğrultusunda devam ettik. Sandıkta da bu irademizi yansıtacağız”

 BBP Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, açıklamasına şöyle devam etti;

“ Daha önce 3 dönem Beypazarı’nda belediye başkanlığı yapmış olan zat ve bu süre içerisinde Büyük Birlik Partisi’nin Beypazarı’nda teşkilatlanmasına engel olmuş, sağlığında cennet mekan şehidimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nu bir gün olsun ziyaret etmemiş onunla yan yana fotoğraf vermemiş ama bugün seçim mahallinde oy devşirme adına SKM’de geleneğimiz gereği nezaketle ağırladığımız bir ortamda söylenen sözleri yanlış ve çarpıtarak basına aktarmıştır. Bu ne siyasi ahlaka sığar, nede normal ahlaka sığar. Bu düpedüz ahlaksızlıktır. Siyasi istismardır. Hiç kimse BBP siyasi istismarına alet edemez. BBP aldığı karar doğrultusunda aday göstermediği her yerde Cumhur İttifakının adayını destekleyecektir. Tüm teşkilatları ve adayları dahil olmak üzere bu kararın arkasındadır”

BBP Gölbaşı Belediye Başkan adayı Serkan Yüksel ise “Yapılan ziyarette kültürümüzün gereği olarak göstermiş olduğumuz yakın ilginin yanlış anlaşılmalara sebep verdiği aşikardır. Partim ve teşkilatlarım cumhur ittifakının içerisindedir. Şahsımın sarf ettiği sözler bulunduğumuz ortamda partimi zor durumda bırakacak şekilde kullanılmıştır. Partim ve teşkilatlarıma zarar gelmesini asla istemez idim. Şahsımın açıklamaları Genel Merkezi ve BBP elbette bağlamaz. Genel merkezden, teşkilatlardan, partimden ve alperenlerden bu açıklamalardan dolayı özür diliyorum” dedi.

Ankara Gölbaşı BBP Mehmet Doğru Üzeyir Tunç Mahir Alay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı