Advert

Belediye Konservatuarı kuracağız

Millet İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Mahmut Aksoy, Gölbaşı Belediyesi Konservatuarı kuracaklarını söyledi.

Belediye Konservatuarı kuracağız
Belediye Konservatuarı kuracağız Murat YILDIZ

Mahmut Aksoy, Belediye Konservatuarı kuracağız. Yerel değerlerimizi sanatla buluşturacağız

Millet İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Mahmut Aksoy, Gölbaşı Belediyesi Konservatuarı kuracaklarını söyledi.

31 Mart Yerel seçimlerinde son viraja girilirken, Millet İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Mahmut Aksoy, bir projesinin daha ayrıntılarını anlattı.

Yerel değerlerimizi sanatla buluşturacağız

Gölbaşı’nın sanat anlamında birçok değeri barındırdığını belirten Aksoy, daha aydınlık bir Gölbaşı’nı inşa etmenin en önemli zincirlerinden birinin de sanat olduğunu dile getirdi. Aksoy, Gölbaşı’nda yerel sanatçılar başta olmak üzere müziğe gönül vermiş gençlerin ve sanatseverlerin olduğunu ifade ederek, “Birçok il belediyesinin hatta ilçe belediyelerinin belediye konservatuarı ve belediye orkestrası var, tiyatro ve halk oyunları ekipleri var. Sıradan ekipler de değil, profesyonel sanatçılar tarafından yetiştirilmiş pırıl pırıl gençlerle dolu ekipler. Sadece kendi ilçelerinde değil, başka il ve ilçelerinden programlarına bile davet edilen ekipler. Biz Gölbaşımızı tüm yerel değerleri ile tanıtmak istiyoruz. Sanat da bunlardan biri. Kuracağımız Belediye Konservatuarında gençlerimiz profesyonel hocalardan eğitim alacak, yetişecek. Buradaki temel amacımız hem yetenekli ve güçlü sesi olan gençlerimizi ortaya çıkararak, bu alanda yetiştirmek, hem de müziğimize katkı sağlayarak yerel müziğimizi daha ilerilere götürmektir. Burada eğitim alan müzikseverlerimiz Gölbaşımızın yerel müziğinin geliştirilmesinde ve gelecek kuşaklara taşınmasında önemli bir rol oynayacaklar. Aynı zamanda yerel değerlimizi sanatla tanıtma imkânı bulacağız, sanatla buluşturacağız” dedi.

 

Kültür Merkezleri aktif hale gelecek

Kültür Merkezlerinin amacına uygun kullanılmadığına vurgu yapan Aksoy, “İlçemizde yapılan kültür merkezlerimiz sadece düğünlerde, siyasi partilerin programlarında, resmi bayram törenlerinde ve birkaç kurs eğitimde kullanılıyor. Onun dışında boş kalıyor. Biz kültür merkezilerini boş bırakmayacağız, en iyi şekilde faydalanacağız. Gerek merkez dışı mahallelerimizde gerekse merkezde bulunan kültür merkezlerimizi faal hale getireceğiz. Konserler, tiyatrolar ve birçok etkinliği vatandaşımızın ayağına götüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

Sanat olmazsa olmazımızdır

Gölbaşı’nı dünyaya tanıtmak da önemli bir role sahip olan Gölbaşı Şenliği’ni de yeniden hayata geçireceklerini sözlerine ekleyen Aksoy, “Gölbaşı Şenliği, ilçemizin tanıtımında önemli bir rol oynuyordu. Bir süredir rafa kaldırılan bu şenliği biz yeniden yapacağız. İlerleyen yıllarda konservatuarımızda yetişen sanatçılarımız da bu şenliklerde ilçemizi en güzel şekilde temsil edecekler. Yerel sanatçılarımız, yerel değerlerimiz bizim için olmazsa olmazımızdır.” Dedi.


 

Mahmut Aksoy Millet İttifakı 31 Mart Proje Gölbaşı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı