Advert

Toprağa Küsen Çiftçimizi Toprak İle Tezgaha Küsen İşçimizi Tezgah ile barıştırmaya geliyoruz

Toprağa Küsen Çiftçimizi Toprak İle Tezgaha Küsen İşçimizi Tezgah ile barıştırmaya geliyoruz

Toprağa Küsen Çiftçimizi Toprak İle Tezgaha Küsen İşçimizi Tezgah ile barıştırmaya geliyoruz
Toprağa Küsen Çiftçimizi Toprak İle Tezgaha Küsen İşçimizi Tezgah ile barıştırmaya geliyoruz Murat YILDIZ

Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Halil Adıgüzel büyüme ve kalkınma için yerli üretimin önemine dikkati çekerek, “Tüketimin adeta bir çılgınlık gibi yaşandığı dünyada ülkelerin ve şehirlerin ayakta kalması üretime bağlı. Yerli ve milli üretimi olmayan, dışa bağımlı yaşayan şehirler büyüyemez. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullarda ekonominin ilacı yerli üretimdir.

Toprağa Küsen Çiftçimizi, Tekrar Toprak İle Barıştırmak İçin Geliyoruz.

Köylülerimizin TOPRAK ve HAYVAN MAHSULLERİ’ ni yine köylümüzün Pazar garantisi ile taban ve tavan fiyatlarını belirleyerek kar edecekleri şekilde planlayacağız. Çiftçilerimizin ürünlerini doğrudan satış yapacakları bir platform oluşturarak; hem üretime destek vereceğiz, hem istihdam oluşturacağız. Şehir halkımız doğal ve güvenilir köy ürünleri ile buluşmuş olacaklar.

Tezgaha Küsen Esnaf ve Fabrikacımızı, Tekrar Tezgah İle Barıştıracağız.

 Tekstil ürünlerinden küçük çaplı üretim yapan işletmelerimiz ile tam koordinasyon sağlanacak. Özellikle İlçemizin doğal kaynağı olan ANDEZİT taşını hem kendi belediyemizde kullanacak hem de diğer belediyelere reklam ve ticaretinin yapılmasına öncülük ederek geliştireceğiz. Ekonomik dengelenme için önce iç piyasadaki sanayi ürünlerimiz kullanılmalı. Yerli üreticiye verilen destekler artırılmalı ve yerli ürünlerin kullanımı özendirilmeli" açıklamasını yaptı.

Esnaf ve sanatkarın yerli üretim seferberliği için hazır olduğunu belirten Adıgüzel , “Esnaf ve sanatkarımızın iyi olması, ekonominin iyi olmasına bağlı. Esnafımız ülke ekonomisi için elini taşın altına koymaya hazır.

Adıgüzel:  "Sektöründe faaliyet gösteren esnafımız ve küçük imalatçılarımız için kolaylaştırıcı ve teşvik edici çözümlerimiz olmazsa olmaz. Bakkal, kasap, manav ve lokantacı esnafının dertleri ve problemleri ile yakından ilgilenilmeli. Fiyatlarını piyasa koşullarında makul bir seviyede tutmalı. Yerli üretimin ve tüketimin artması için herkes elini taşın altına koymalı” ifadelerini kullandı.

Halil Adıgüzel Saadet Partisi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı