Advert

Başkan Adayı Köse “Mamak Daha Güzel Olacak”

Başkan Adayı Köse “Mamak Daha Güzel Olacak”

Başkan Adayı Köse “Mamak Daha Güzel Olacak”
Başkan Adayı Köse “Mamak Daha Güzel Olacak” Murat YILDIZ

Cumhur İttifakı Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse düzenlediği basın toplantısı ile projelerini tanıttı.

Mamak’ta 10 başlıkta 90 projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Cumhur İttifakı Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse ‘Mamak Daha Güzel Olacak’ sloganıyla hareket ettiklerini belirtti.

Hazırlanan projelerin halka danışılarak ve Mamak’a vizyon katacak projeler olduğunu belirten Köse, Gönül Belediyeciliği çerçevesinde tevazu, samimiyet ve gayret ilkeleri ile hareket ettiklerini söyledi.

Kelebek Vadisi ve Ekolojik Köy projeleri

Projelerinin bir an evvel uygulamaya geçmesi konusunda düşüncelerinin olduğunu belirten Murat Köse, “Mamak’ın turizm şehri olması için özel çalışmalarımız var. Özellikle Kıbrıs kanyonu projemizi çok önemsiyoruz.  Roma döneminden kalma Roma hamamının ve Karacabey hamamının suyu bizim Kıbrıs kanyonundan geliyor. Tertemiz bir suyu var. Biz o vadiyi yürüyüş, spor alanları ve özel bir balıkçılık tesisi ile birlikte güzel bir turizm alanına dönüştüreceğiz. Ayrıca tropikal kelebek vadisi planlıyoruz. Bu vadide kelebekler serbest halde uçacaklar ve tropikal alanda bir dr renkli papağanlar olacak ve çeşitli kuş türleri olacak. Mamak’ın her tarafını güzelleştireceğiz. Bir de Ekolojik Köy projemiz var. Şehirdeki insanlar artık toprak kokusunu alamıyor. Toprağın kokusunu özleyen ekolojik köyümüze gelecek. Bu köyümüzü bir vadi üzerine yapıyoruz. Vadide meyve bahçeleri olacak” dedi.

Mamak’a Kayak Merkezi kurulacak

Büyükşehir belediye ile planladıkları kayak merkezi projesinin önemine değinen Köse, “Erciyes kayak merkezini Mehmet Özhaseki başkanımız yapmıştı. Bir tane de Mamak’a yapacak. Dolayısıyla sadece Mamaklıların değil, tüm Ankaralıların gelip eğlendiği bir merkez olacaktır” 

“Mamak’ta ülkücü kardeşlerimizle beraber daha da güçlüyüz”

‘İnsanlarımızın ne kadar derdi varsa bizim de derdimiz olacak’ diyen Cumhur İttifakı Mamak Belediye Başkan Adayı Murat Köse, “24 saat üzerinde çalışacağız. İnsanlarımıza gece, gündüz hizmet edeceğiz. Mamak çok güvenli bir şehir haline dönüşecektir. Cumhur İttifakı olarak Mamak’ta ülkücü kardeşlerimizle beraber daha da güçlüyüz. Biz buna bir beka mücadelesi olarak bakıyoruz. 15 Temmuz hain darbe girişiminde biz iki lider bir millet sokakları Çanakkale olarak belirledik ve elhamdülillah buna karşı çıktık. Biz biliyoruz ki bu hesapları yapanlar hesap yapmaya devam edecekler. Aynı kaygıları yaşayan insanların beraber hareket etmesi yerel seçim veya genel seçim bu fark etmez bu çok değerlidir. Bu birlikteliği biz gücümüz yettiğince devam ettireceğiz” diye konuştu.

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki için de çalıştıklarının belirten Köse “Bizim büyükşehir ile birlikte gerçekleştireceğimiz projelerimiz var. O yüzden büyükşehir olmadan olmaz. Bizim eski sloganlarımızdan biri de ‘Üçlü Olsun Güçlü Olsun’ deriz. İlçemiz, büyükşehirimiz ve hükümetimizle beraber çok daha güzel çalışmalar yapmak istiyoruz. Uyum çok önemlidir. Özhaseki başkanımız 21 yıl belediye başkanlığı yaptı. Çok önemli projelere imza attı. Cumhur İttifakı ile birlikte artık sahada çok daha güçlüyüz” dedi.

Toplantı soru cevap ile son buldu.

Ankara Mamak Murat Köse Cumhur İttifakı Projeler Kelebek Vadisi Ekolojik Köy
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı