Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 12-03-2019 13:52   Güncelleme : 12-03-2019 13:52

Mehmet Akif Ersoy Gölbaşı'nda Anıldı

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma" günü dolayısıyla program düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Gölbaşı'nda Anıldı

Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Kuyucu ile davetliler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemin belirten konuşma, oratoryo gösterisi yapıldı. 
İstiklâl Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı sunumun ardından, İstiklal Marşı’nın kabulünü anlatan video gösterimi yapıldı.
İstiklâl Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle öğrenciler arasında düzenlenen "İstiklâl Marşı’nı En Güzel Okuma" yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi 
Programı düzenleyen Milli İrade Uluslararası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Asuman Yüksel tarafından Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan’a Hattat Nihat Kağnıcı'nın kaleminden Osmanlıca İstiklâl Marşı’nın ilk dörtlüğü yazılı olduğu tablo hediye etti.
Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan yaptığı açıklamada “ Programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Duygulu anlar yaşadık. Ülkemizi milletimizi sevecek o kadar çok nedenimiz var ki, gençlerimizin bu nedenleri çok iyi bilmeleri ve kendini geliştirmelerini, ülkesine ve dünyaya iyi birer insan olmaları için çalışmalarını istiyorum” dedi. 
Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA