Advert

Mehmet Akif Ersoy Gölbaşı'nda Anıldı

Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde "İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma" günü dolayısıyla program düzenlendi.

Mehmet Akif Ersoy Gölbaşı'nda Anıldı
Mehmet Akif Ersoy Gölbaşı'nda Anıldı Murat YILDIZ

Gölbaşı Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe, Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı İlçe Garnizon Komutanı Yüzbaşı Murat Kuyucu ile davetliler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, günün anlam ve önemin belirten konuşma, oratoryo gösterisi yapıldı. 
İstiklâl Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un hayatının anlatıldığı sunumun ardından, İstiklal Marşı’nın kabulünü anlatan video gösterimi yapıldı.
İstiklâl Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle öğrenciler arasında düzenlenen "İstiklâl Marşı’nı En Güzel Okuma" yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi 
Programı düzenleyen Milli İrade Uluslararası Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Asuman Yüksel tarafından Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan’a Hattat Nihat Kağnıcı'nın kaleminden Osmanlıca İstiklâl Marşı’nın ilk dörtlüğü yazılı olduğu tablo hediye etti.
Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan yaptığı açıklamada “ Programda emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Duygulu anlar yaşadık. Ülkemizi milletimizi sevecek o kadar çok nedenimiz var ki, gençlerimizin bu nedenleri çok iyi bilmeleri ve kendini geliştirmelerini, ülkesine ve dünyaya iyi birer insan olmaları için çalışmalarını istiyorum” dedi. 
Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

 

Ankara Gölbaşı İstiklal Marşı Mehmet Akif Ersoy Tülay Baydar Bilgihan
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı