Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 11-03-2019 15:00   Güncelleme : 11-03-2019 15:00

1 Nisan sabahını hiçbirimiz telafi edemeyiz.

CHP eski ilçe başkanı Yusuf Aksakal CHP yönetimine ağır suçlamalarda bulundu.

1 Nisan sabahını hiçbirimiz telafi edemeyiz.

CHP eski ilçe başkanı Yusuf Aksakal CHP yönetimine ağır suçlamalarda bulundu. İşte Yusuf Aksakal'ın Basın Açıklaması

 

Basın açıklaması; 11.03.2019


 

Bilindiği üzere 31 Mart 2019 tarihinde ülkemizin geleceğini belirleyecek önemli bir seçime gidiyoruz. Ülkemizin içinde bulundu bu dönemde, CUMHURİYET HALK PARTİSİ GENEL BAŞKANI Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU ve İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI Sayın Meral AKŞENER’in büyük fedakarlıklarla kurmuş oldukları Millet İttifakı’na sahip çıkmak demokrasinin ve partili olmanın gereğidir. Bu süreçte Meclis üyeliğinin bir anlamı olmadığı sadece denizde bir kum tanesi olduğunun farkına varmalıyız..

CUMHURİYET HALK PARTİSİ’nin kendi liste ve Belediye Başkan adayı olduğu halde girdiği 1999, 2004, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinde bütün çabalarımıza rağmen her dönem en fazla iki Meclis üyesi çıkardığı bir gerçektir. Seçimlerde alınan oylar ve sonuçlar ortada iken, bölünerek ve parçalanarak gittiğimiz bu seçim de partimizin ayrı liste çıkarmasının MİLLET İTTİFAKI’NA vereceği zararı, 1 Nisan sabahı hiçbirimiz telafi edemeyiz.

Kaldı ki, 15 Şubat 2019 tarihinde CHP İlçe Başkanlığı’nda yapılan eski ilçe başkanları Turgut Acar, Ümit Atak, Ercan Şimşek, Yusuf Aksakal, önceki Belediye Başkanımız Erdal Eren ile ilçe yönetiminin bulunduğu genişletilmiş toplantıda, İlçe Başkanı İbrahim Karaca tarafından yapılan bilgilendirmede, Millet İttifakı adayına verilmek üzere sıralama yapılarak isimlerin belirlendiği, artık yeni meclis üyesi müracaatı alınmayacağı, meclis üyesi olacak arkadaşların da biran önce Yargıtay’da partimizden istifa etmesi gerektiği belirtilmiştir. Bu gelişmelerden sonra biz üyelerin hiçbir şekilde haberi olmadan 19 Şubat saat 17.00’de basın üzerinden CHP’nin ayrı liste ile seçimlere girdiğini üzülerek öğrenmiş olduk. Ayrıca, Millet İttifak adayı Mahmut Aksoy’un YSK’e sunduğu listede CHP’den birinci sırada Ercan Şimşek, üçüncü sırada Hüseyin Çakmak, dördüncü sırada Özgür Ökmen ve devamında Avni Aksu, Salih Kara, Osman Şahiner’in seçilecek yerlerde olduğu görülmüştür. CHP İlçe Yönetimi’nin, ‘’Millet İttifakı adayı, CHP’lileri listeye yazmadı. Bunun için ayrı liste çıkardık’’ açıklaması ne kamuoyunu ne de biz CHP’lileri ikna etmemiştir.

Her şey bu kadar açıkken, MİLLET İTTİFAKI’NA, ’’zillet, illet ve terörist’’ diyen bir blokun karşısına, iki ayrı meclis liste ile çıkmak akıl tutulmasıdır.

Alınan böylesine hayati kararlar, kararı alanların şahsını değil, tüm Gölbaşı halkını ve CUMHURİYET HALK PARTİSİNİN GELECEĞİNİ etkiliyor.

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ile İYİ PARTİ genel başkanlarının, ülkemizin geleceği için kurmuş oldukları MİLLET İTTİFAKI’nın başarılı olması ve ülkemizin içinde bulunduğu karanlıktan çıkması için bir bütün olarak hareket etmek ve ittifak adaylarına, kayıtsız şartsız, amasız ve fakatsız destek vermek gerekmektedir. Ankara’da Mansur Yavaş’a Gölbaşı’nda Mahmut Aksoy ve ekibine, gece gündüz çalışmanın CUMHURİYET HALK PARTİLİ olmanın gereği olduğu bilinci ile çalışmalıyız.

YUSUF AKSAKAL

ÖNCEKİ DÖNEM CHP GÖLBAŞI İLÇE BAŞKANI


 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA