Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 09-03-2019 13:00   Güncelleme : 09-03-2019 13:00

O GÜN SAKLANANLAR, KARŞI İTTİFAKI KURDULAR

Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan Şehit Demet Sezen Spor Merkezi'nin tanıtımı yapıldı.

O GÜN SAKLANANLAR, KARŞI İTTİFAKI KURDULAR

Gölbaşı Belediyesi tarafından yapılan Şehit Demet Sezen Spor Merkezi'nin tanıtımı yapıldı. 

Tanıtıma, MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, Cumhur İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Ramazan Şimşek, Ak Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan ve çok sayıda davetli katıldı.  

Burada bir konuşma yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, spor merkezine ismi verilen 15 Temmuz şehidi polis Demet Sezen’i hatırlatarak darbe teşebbüsünden en çok etkilenen bölgelerden birinin Gölbaşı olduğunu söyledi. 

Karakaya şöyle konuştu: 

“15 Temmuz çok farklı bir olay, yani bu dünya var olup, bu millet devam ettiği sürece, bu topraklar vatan kaldığı sürece unutmamız ve nesilden nesile aktarmamız gerek. Birilerinin maşaları olarak içimizden devşirdikleri, kandırdıkları, çürüttükleri kendi evlatlarımızla kendimizi vurmaya çalıştıkları anlatılması mümkün olmayan acıklı bir olaydır. Bir ihanet dolayısıyla hiçbir zaman unutulmaması gerekir. Ak Parti ve MHP’liler tıpkı 15 Temmuz’da olduğu gibi, orada nasıl ki 15 Temmuz gecesi tehdit ve tehlikeler başladığı andan itibaren iki partinin liderleri, teşkilatları ve aynı zamanda sayın cumhurbaşkanı bu kalkışmaya dur demişlerse, Türk milletini bu kalkışmanın karşısına şehit olmaya, çıplak elleri ile tanklara ve bombalara karşı durmaya davet etmiş ve Türk milleti o gün nasıl sokağa dökülmüşse ki bunu en hareketli yaşayan yerlerden bir tanesi de Gölbaşıydı. Polis Akademisinde ve Türksat’ta yapılan saldırıların yoğunluğunu ve şehit edilen vatan evlatlarını hepimiz çok yakından gördük. O gecenin korkunçluğunu yakından yaşadık. Onun için unutmamız mümkün değil. Birileri o gece kalkışmanın karşısında dur derken, biriler de kusura bakmasınlar saklandılar. Bir yerlerde gizlendiler, dur bakalım ne olacak diye beklediler ve darbe atlatıldıktan sonra kalkıp darbeye karşı çıktılar. 15 Temmuz tarihinde darbeye karşı kimler bir aradaysa Cumhur İttifakında da onlar bir arada. Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi ve Türk milleti. O gün kimler gizlenmişse, sözlerim yöneticilerinedir, onlara oy verenlere değil. Onlar da bugün karşı ittifakı oluşturmuşlardır. Onun için o geceyi hiçbir zaman unutmayacak olan Gölbaşılılar ve o geceyi bir daha çoluğuna çocuğuna yaşatmak istemeyen Gölbaşılılar burada Allah’ın izni ile zillette geçit vermeyecek diyorum” dedi.  

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ise “31 Mart tarihinde bir yerel seçim gerçekleştireceğiz. Bu yerel seçimler yalnızca belediye başkanlarımızı ve meclis üyelerimizi seçeceğimiz bir seçim olmayacak. Biz bu seçimleri ülkemizin refahı ve milletimizin refahı için çok önemsiyoruz. Gölbaşı’nda sizlerin destekleri, duaları ile bir bayrak değişimini gerçekleştireceğiz. Ankara’nın 25 ilçesinde Cumhur İttifakı olarak marka adaylarımız ile bu seçimlere hazırlanıyoruz. 25 ilçenin 22’sinde Ak Parti belediye başkan adaylarımız var. 3 tanesinde ise MHP adayları bu yarışa katılıyorlar. Ankara Büyükşehirde belediyecilik denince yalnızca Türkiye’de değil dünyada ilk akla gelen isimlerden bir tanesi olan, Türkiye’nin dört bir yanında özellikle Ankara’mızda ve Gölbaşı’nda eserleri bulunan bir marka isimle, Mehmet Özhaseki başkanımızla bu seçimlere giriyoruz. Gölbaşı Mogan Gölü temizliği projesinde imzası olan bir başkanımız, bakanımız Mehmet Özhaseki ömrünü millete hizmete adamış belediyecilikle özdeşleşmiş bir isim, 21 yıl belediye başkanlığı yapmış, milletvekilliği yapmış, iki yıldan fazla bir süre de çevre ve şehircilik bakanlığı yapmış ve şu anda partimizde yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak hizmetlerini sürdürüyor” dedi.  

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay ise katılımcılara teşekkür ederek, Şehit Demet Sezen Spor Merkezi'nin Gölbaşı’na yakışan bir tesis olduğunu söyledi.  

Cumhur İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Ramazan Şimşek, Gölbaşı’nı daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için MHP ve AK Parti Teşkilatları ile omuz omuza çalışacaklarını söyledi. 

Konuşmaların ardından katılımcılar Şehit Demet Sezen Spor Merkezi'ni gezdiler.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA