Advert
Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 06-03-2019 15:33   Güncelleme : 06-03-2019 15:33

Mogan Gölü’nü Türkiye’nin incisi yapacağız.

Mogan Gölü ile ilgili açıklamalarda bulunan Millet İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan adayı Mahmut Aksoy, “Bu gölü önce ülkemize sonra dünyaya tanıtacağız böylece Gölbaşı’mıza daha çok para girmesini sağlamış olacağız,” dedi.

Mogan Gölü’nü Türkiye’nin incisi yapacağız.

Aksoy: Mogan Gölü’nü Türkiye’nin incisi yapacağız.

 

Mogan Gölü ile ilgili açıklamalarda bulunan Millet İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan adayı Mahmut Aksoy, “Bu gölü önce ülkemize sonra dünyaya tanıtacağız böylece Gölbaşı’mıza daha çok para girmesini sağlamış olacağız,” dedi.

Mogan Gölü bir lütuftur

“Mogan gölü Cenabı Allah’ın bize bir lütfudur.” diyen Aksoy, “Ama bu gölden faydalanmayı bugüne kadar başaramadık. Su sporları meraklılarını, fotoğrafçılık tutkunlarını ve ailesiyle vakit geçirmek isteyen Ankaralıları buraya çekemedik. Bunu biz başaracağız.

Mogan Gölü’nü tanıtacağız.” Şeklinde konuştu.

Türkiye Mogan Gölü’nü konuşacak, Mogan Gölü’ne koşacak!

Mahmut Aksoy’un Mogan Gölü ile ilgili hayalleri ve projeleri ise şöyle:

Mogan Gölü’nü, su sporları kulüpleri, su sporları ile ilgili kurslar ve yarışmalar yapılırken görmek istiyorum.

Göl kenarındaki mekânlarda ailesiyle vakit geçiren, bisiklete binen, fotoğraf çeken, koşan, yürüyen insanlarla dolu görmek istiyorum.

Gölde ve göl kenarında vakit geçiren insanların evlerine dönerken etini kasaplar sokağımızdan almasını, sanat sokağımızda gezip, organik pazarımızdan alışveriş yapmasını sağlamak istiyorum.

Bunu başarmak için Gölbaşı’mızın ve Mogan Gölü’müzün tercih edilme nedenlerini artırmamız lazım. Bunun için projelerimiz var.

Mogan Gölü etrafında bir çevre düzenlemesi yapacağız. Yeme içme mekânları arasında uyum, estetik bütünlük sağlayarak burayı güzelleştireceğiz

Su Sporları Merkezi kuracağız.

Su sporları alanlarında faaliyet gösteren üniversitelere burada yer vereceğiz. Çeşitli etkinlikler ve yarışmalarla su sporlarına ve gölümüze olan ilgiyi artıracağız.

Göl kenarına bisiklet yolu yapacak, kartlı bisiklet istasyonları oluşturacağız.

Göl kenarına amfi tiyatro yapacağız.

Yürüyüş yolu, kuş gözlem yerleri ve fotoğrafçılar için platformlar yapacağız.

Mogan Gölü kenarında bir organik Pazar kuracağız. Aynı alanda ayladır gittiğimiz birçok yede dile getirdiğimiz Gölbaşı’nın kıymetli sanatkârlarından M. Halis Bozkurt adıyla bir sanat sokağı yapacağız. Yerel sanatçılarımız eserlerini burada sergileyecekler. Ankara’nın her yerinden buraya ulaşım sağlayacağız.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
163. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA