Advert

"Gönüllerimizin kandilini yakalım "

"Gönüllerimizin kandilini yakalım "

Murat YILDIZ

Gölbaşı Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili Ali İhsan Güçlü, Regaip Kandili nedeni ile bir mesaj yayınlayarak “gelin ilk önce gönüllerimizin kandilini yakarak işe başlayalım” dedi.

 

MHP Grup Başkan Vekili Ali İhsan Güçlü, yazılı olarak yaptığı Regaip Kandili kutlama mesajında şöyle dedi:

 

  “Bugün zor bir tarihi süreçten geçen milletimizin birliği, dirliği ve geleceğe huzur içinde yürümesi, milletine ve devletine bağlı fertlerin değerlerimize sahip çıkarak hareket etmesine bağlıdır.

 

Doğru değerleri hayata geçirebilenler aslında aldıkları nefesin Yüce Yaratıcı tarafından kendilerine sunulan bir nimet olduğunu farkına varanlardır. Bu erdeme varmış olan insanlar, hayata karşı  duyduğu sorumluluğu layıkıyla yerine getirenlerdir. Bu hakikati gözardı edip değerleri gölgeleyen ve toplumların sosyo-kültürel  hayatına nüfuz eden kötülükler cemiyeti içten içe çürütmeye başlar. Zira toplumu ayakta tutan değerler bertaraf edildiğinde toplum negatif yönde değişim sürecine girmeye başlar. Böyle bir tablo ile karşılaşmamak için toplumun birliğini ve dirliğini ayakta tutan ve devam ettiren değerlerimize sahip çıkılmalıdır.

 

Değerlerimizin gündelik hayatta varlığını devam ettirebilmesi yaşanmasına bağlıdır. Milletimizin ruh sağlığının düzgün olması, milletimizi, millet yapan kültürünü, tarihini ve ortak hedeflerini günün şartlarına uygun olarak işleyerek hayata aktarmakta yatmaktadır. Bu hedefe giden yolda en önemli araç sevgi dilidir. Zira değerleri zorla benimsetmek mümkün değildir ancak sevgi ile başlanan işler toplum tarafından kolaylıkla kabullenilir. Toplum olarak birliğimizin, dirliğimizin ve kardeşliğimizin tesis edilerek geleceğe emin adımlarla yürünmesi, sevgi dilinin hayatımızı kuşatarak duygu, düşünce ve eylemlerimize istikamet vermesi ile sağlanabilir.

 

Toplum tarafından idrak edilen milli ve manevi günler, bu ruh ikliminin elde edilebilmesi yolunda önemli imkanlardır. Bu vesile ile alemlere rahmetin yağmur misali bereketle yağdığı, sevginin çoşkusunun gönülleri kuşattığı rahmet ayı Ramazan’ın habercisi olan mübarek üç ayların başlangıcı olarak  idrak etmekte olduğumuz Regaip Kandili’nde  “gelin ilk önce kendi gönüllerimizin kandilini yakarak işe başlayalım”.  İnsanı gönülden kavrayan, topluma karşı vicdanı sorumlulukları unutmayan bir toplum haline gelmemize vesile olması dileği ile başta Gölbaşılı hemşehrilerimiz olmak üzere tüm müslümanların Regaip Kandilini tebrik ediyorum.”                  

Ali ihsan Güçlü MHP Grup Başkan Vekili
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı