Advert

Gölbaşı’nda “Kızlar Kodlarsa Dünya Değişir” projesi

Gölbaşı’nda “Kızlar Kodlarsa Dünya Değişir” projesi

Gölbaşı’nda “Kızlar Kodlarsa Dünya Değişir” projesi
Gölbaşı’nda “Kızlar Kodlarsa Dünya Değişir” projesi Murat YILDIZ

Gölbaşı Milli İrade Uluslararası Kız İmam Hatip Lisesi tarafından Robotik Kodlama Fuarı düzenlendi.

“Kızlar Kodlarsa Dünya Değişir” sloganıyla düzenlenen fuarda robotik ve kodlama atölyesi kurulan okulda 10 adet robotik seti, 10 adet atölye malzeme seti, 3D yazıcı, 3D kalem ve farklı robot setleri ile yapılan çalışmalar ve eğitimler sonucunda bir fuar düzenlendi ve fuarda Robotlar Futbol Oynuyor, Bluetooth Kontrollü Araba, Otto Robotlar, 3D kalem kullanımı, 3D yazıcı, Lego mindstorms ev3, Makey Makey, Labirent çözen robot, 3D baskılı anahtarlık boyama, Scratch ile Oyun Kodlama, Mbot, Twin Eğitim seti gibi etkinlikler sergilendi.

Gölbaşı Kaymakamı Tülay Baydar Bilgihan, Milli İrade Uluslararası Kız İmam Hatip Lisesine gerçekleştirdiği ziyarette öğrencilerle kahvaltı yapıp ardından fuar alanını gezdi.

Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı yaptığı açıklama ile fuarı düzenleyen Milli İrade Uluslararası Kız İmam Hatip Lisesini tebrik etti.

Balcı “Gençlik ve Spor Bakanlığı projeleri destek programları kapsamında Kızlar Kodlarsa Dünya Değişir projesi final etkinliği kapsamındaki Robotik Kodlama Fuarında birbirinden güzel çalışmalara imza atan değerli öğretmen arkadaşlarım ile kıymetli öğrencilerimizi ve bu güzel ekibin mimarı okul müdürümüz Asuman Hanımı aynı zamanda bir imam hatipli olarak tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Fuara İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin Balcı’nın yanı sıra öğretmenler, öğrenciler, Keçiören ve Yenimahalle ilçelerinden gelen öğrenciler katıldı.

Milli İrade Uluslararası Kız İmam Hatip Lisesi Kızlar Kodlarsa Dünya Değişir Tülay Baydar Bilgihan Hayrettin Balcı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı