Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 26-02-2019 11:40   Güncelleme : 26-02-2019 11:40

Güçlü, “Unutmayacağız ve Unutturmayacağız”

Güçlü, “Unutmayacağız ve Unutturmayacağız”

Güçlü, “Unutmayacağız ve Unutturmayacağız”

Güçlü, “Unutmayacağız ve Unutturmayacağız”

Gölbaşı Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü “Hocalı Katliamını Unutmayacağız ve Unutturmayacağız” dedi.

Gölbaşı Belediye Meclisi MHP Grup Başkan Vekili ve ATO Meclis Üyesi Ali İhsan GÜÇLÜ, 27 yıl önce Ermeniler tarafından Azerbaycan’nın Hocalı Kasabasında 613 soydaşımızın katledildiği mezalimin yıldönümünde işlenen insanlık suçunu kınadı. Güçlü, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi:

“Rusya’nın otoritesini kaybetmesi, Azerbaycan Devleti’nin yeni kurulmuş olması, emperyalist batının Türklerden intikam almak için sürekli şımartarak maşa olarak kullandıkları Ermeni komitecilerin içlerinde besledikleri kinin neticesinde Dünya 26 Şubat 1992 tarihinde, insanlık tarihinin gördüğü en büyük katliamlardan birine şahit oldu. Hocalı halkı yıllarca Rus işgali ve boyunduruğunda yaşamış olmanın acısını yaşarken, Ermeni güçleri 1992 yılının, 25 Şubatı 26 Şubat'a bağlayan gecesinde bölgedeki 366. Alayın da desteği Hocalı Kasabası’nın giriş ve çıkışlarını kapattı. Azerbaycan Devleti’nin resmî kaynaklarına göre; 83 çocuk, 106 kadın ve 70'ten fazla yaşlı dahil olmak üzere toplam 613 sakin öldürülmüş, toplam 487 kişi ağır yaralanmıştır. 1275 kişi rehin alınmış, 150 kişi ise kaybolmuştur. Cesetler üzerinde yapılan incelemelerde cesetlerin birçoğunun yakıldığı, gözlerinin oyulduğu, başlarının kesildiği görülmüştür. Hamile kadınlar ve çocukların da her türlü iğrençliğe maruz kaldığı tespit edilmiştir. Olayların olduğu yerlerde ASALA terör örgütüne mensup teröristlerin görüldüğü bağımsız kaynaklarca da doğrulanmış acı bir gerçektir.   Türk Dünyası tarihinde yaşanmış en büyük katliamlardan birini, olaydan 27 yıl sonra üzüntü ile hatırlıyor, o gece kalleşçe katledilen kardeşlerimizi de rahmetle anıyorum. Vahşet ve acımasızlıkla, kimyasal silahlar kullanılarak yapılan bu katliamı da esefle kınıyorum.

Bu elim olay bizlere güçlü bir devletimiz olmadan hiçbir şeyin anlamının olmayacağını; Devletimiz yoksa canımızın, malımızın, dinimizin, dilimizin ve namusumuzun tehlikede olacağını bir kez daha göstermiştir. Karabağ hala işgal altındadır. Türk devletinin bağrına saplanmış hançer yüreğimizi kanatmaktadır. Türkçe konuşan, Türkçe düşünen, velhasıl Balkanlardan Doğu Türkistan’a kadar tüm Türk İllerinde tek bir senaryo hâkimdir; İç huzuru boz, Türk Devletini ortadan kaldır. Aklımızı başımıza alarak, vicdanımızın sesini dinleyerek Kızılelma ülkümüzden Turan sevdamızdan vazgeçmeyeceğiz. Biz Allah’ın, Türkleri; bir bütün, bir millet olarak yaratığına inanmışız. Bu bütün, yıllar var, parçalanmış bir haldedir. Türk, eğer Türk gibi davranır ise tüm Türkler bir ordu olarak aleme nizam verecektir. İnancım da, duam da budur”

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA