Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 25-02-2019 11:21   Güncelleme : 25-02-2019 11:21

Engellilere bire bir ziyaret

Engellilere bire bir ziyaret

Engellilere bire bir ziyaret

Yenimahalle Belediyesi Engelliler Birimi sayesinde tüm engelli yurttaşlara danışmanlık hizmeti veriyor. Bu kapsamda evlerinden çıkamayan engellilerin ayağına giden ekipler sorunlarıyla birebir ilgileniyor.

Türkiye’de ilk kez Yenimahalle Belediyesi bünyesinde oluşturulan Engelliler Birimi, Yenimahalle genelinde çeşitli engelleri olan 6 bin engelli ile bire bir ilgileniyor. Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalar yapan birim, engellilerin sorunları çözmek için mücadele veriyor. Belediyeye gelen engelli bireylere hizmet binasında hizmet veren engelliler birimi, belediyeye gelme imkanı olmayan vatandaşların da ayağına gidiyor. Engellilere hayatı sevdirmek, yaşamlarını kolaylaştırmak ve kendilerini yalnız hissetmemelerini sağlamak için ilçe sınırlarındaki bireylere kucak açan birim, Yenimahalleli engellilerin ikinci evi oldu. Bu kapsamda ev ziyaretlerine devam eden birim yetkilileri, vatandaşların sorunlarını ve isteklerini dinledi.

Tüm imkânlarımızı seferber ettik

Engelli vatandaşların büyük çoğunluğunun bugüne kadar haklarından haberdar olmadıklarını söyleyen Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Engelli yurttaşlarımız engel durumlarından dolayı maalesef kendilerini yalnız hissediyorlar. Birçok haklarından haberdar bile değiller. Kime gideceklerini, ne yapacaklarını bilmiyorlar. Biz engellilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak için elimizden gelen tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Bir engelli bireyin bile hayatını kolaylaştırsak ne mutlu bize” dedi.

Her vatandaşın bir engelli adayı olduğunu belirten Yaşar, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Bizler bunun farkında olarak Yenimahalle Belediyesi bünyesinden bir birim kurduk. Bölgemizdeki engelli sayısını ve ihtiyaçlarını tespit ettik. Engellilerimiz için birçok çalışmaya imza attık. Onlara danışmanlık hizmeti veriyor, haklarından yararlanmaları için yardımcı oluyoruz. Belediye hizmetlerine de daha rahat ulaşabilmeleri ve yararlanmaları konusunda yardımcı oluyoruz” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA