Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 23-02-2019 18:02   Güncelleme : 23-02-2019 18:07

Mansur Yavaş Gölbaşı’na geldi

Mansur Yavaş Gölbaşı’na geldi

Mansur Yavaş Gölbaşı’na geldi

Millet İttifakı’nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, 31 Mart Yerel Seçimler kapsamında çalışmalarına devam ediyor.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Gölbaşı İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışına katıldı.

Yavaş burada yaptığı konuşmada Ankaralılara 5 yıl hizmet etmekten başka gayelerinin olmadığını söyledi.

Çılgın projelerinin olmadığını ifade eden Yavaş, kazandıkları takdirde Ankara'dan kazandıkları parayı yine Ankara'ya harcayacaklarını belirtti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin 2050 yılında kullanılması planlanan Kızılırmak suyunu hatırlatan Yavaş, “Bu suyu Gölbaşı ve Bala arasında sulu tarımda kullanacağız. Burada sadece arpa ve buğday yetişiyor. Sebze üretim yaptığınız zaman katrilyonlarca bir değer üretilecek ve istihdam sağlanacak” dedi.

“Sözleşmeli üretim yaptıracağız” diyen Yavaş, artık Ankara’ya yurt dışından veya başka bir şehirden bitki getirilmeyeceğini de dile getirdi.

“BİLİŞİM VADİSİ”

“Bilişim Vadisi kuracağız ve bunu Gölbaşı'nda yapacağız. Bunu yapmamızın sebebi Ankara'da yetişen gençler, buradaki sosyal alanları beğenmedikleri için Ankara'da durmuyorlar ancak özellikle bu tarz projelerin Gölbaşı gibi güzel yerlerde olması lazım ki gençler burayı tercih etsin.  Bilişim vadisi sayesinde artık beyin göçü vermek yerine beyin göçü alacağız. Ankaralılar’I hayvancılığa teşvik edip, sözleşmeli üreticilik yaptıracağız. Sonuç itibariyle Ankara'dan aldığımız parayı yine Ankaralı’ya kazandıracağız. Büyük istihdam sağlayacağız. Artık ithal hayvanlara da son vereceğiz.”

SU SPORLARI VE FOTOĞRAFÇILIK MERKEZİ

Gölbaşı’na yapacağı projelerden birini daha açıklayan Yavaş, “Gölbaşı'nda düşündüğümüz projelerden biri Su Sporları ve Fotoğrafçılık Merkezi. İstiyoruz ki binlerce insan buraya fotoğraf çektirmeye gelsin. Hem Ankara’yı hem de ilçemizi tanısınlar, tanıtsınlar” dedi.

“ÖZHASEKİ KIZILIRMAK’I İKNA EDEMEMİŞ”

Rakibi Mehmet Özhaseki’nin Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemindeki bir vaadini hatırlatan Yavaş, “Rakibim ‘Verdiğim bütün sözleri yaptım ben Kayseri'de’ diyor. Ne yapmış biliyor musunuz? Demiş ki; ‘Kayseri'ye 2005 yılında Kızılırmak'ı şehrin ortasından geçireceğim.’ Bakın projelerine, internete girin görün, hakikaten bir kanal bir yanında Gökdelenler var ama Kızılırmak'ı ikna edememiş sanırım, öyle kalmış. Demek istediğim bizim projelerimizin hepsi aklı başında“ ifadelerini kullandı.

“3’ÜNCÜ KEZ ADAYIM. ANKARA’NIN BÜTÜN SORUNLARINI BİLİYORUM”

“Ben 10 yıllık belediye başkanıyım. 3. kez adayım. Ankara'nın bütün sorunlarını biliyorum onun için Ankaralılar böyle ilgi gösteriyor” dedi.

Açılışa, CHP Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, İYİ Parti Ankara Milletvekili İbrahim Halil Oral, CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener, İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ve İYİ Parti Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Mahmut Aksoy da katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA