Advert

CHP neden ayrı liste çıkardı?

CHP neden ayrı liste çıkardı?

CHP neden ayrı liste çıkardı?
CHP neden ayrı liste çıkardı? Murat YILDIZ

CHP Gölbaşı İlçe Başkanı İbrahim Karaca, belediye meclis üyeliği listesine müdahale edildiği gerekçesiyle 31 Mart seçimlerine Millet İttifakı olarak tek liste girmediklerini söyledi.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığında konu ile basın açıklaması yapan CHP Gölbaşı İlçe Başkanı İbrahim Karaca, belediye meclis üyeliği listesine müdahale edildiği için CHP Gölbaşı İlçe Teşkilatı olarak kendi listelerini çıkardıklarını söyledi.

CHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı olarak ortak liste ile çıkılması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade eden CHP Gölbaşı İlçe Başkanı İbrahim Karaca “İyi Parti İl Başkanlığı ve partimiz il başkanlığı düzeyinde yapılan müzakere sonucu meclis listelerinde tek sayılar (1.3.5.7.9.11 ve devamı) ve kontenjan 2. sıra partimize ayrılmış ve çift sayılar (2.4.6.8.10 ve devamı) ve kontenjan 1, 3. sıra İyi Parti'ye ayrılmıştır. Ancak gelişen süreçte İyi Parti tarafından yönetimimizde belirlenen isimler değil, partimize meclis üyeliği için başvurusu yapmamış ve parti üyemiz olmayan isimler partimiz sıralamasından aday gösterilmek istenmiş hatta siyasi etik ve nezaket kurallarına uymayacak şekilde Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurumsal kimliğine zarar verecek şekilde müdahalelerde bulunulmuştur” dedi.

CBP Gölbaşı İlçe Örgütünün kendi listesi ile seçime girmesi konusunda açıklamada bulunan Karaca, “CHP İl Başkanı ile İyi Parti İl Başkanları düzeyinde yapılan görüşmelerde müzakerenin olumlu sonuçlanması adına her türlü fedakârlık yapılmış ve liste 1, kontenjan 2 ve liste 7 ittifak ruhuna uygun olarak, fedakârlık yapılarak İyi Parti'ye bırakılmıştır. Bu durum İyi Parti İl Başkanınca olumlu karşılanmış ancak nedenini anlayamadığımız şekilde 25 saat boyunca CHP İl Başkanına geri dönüş sağlanmaması üzerine 19 Şubat 2019 tarihinde sabah saatinde CHP İl Başkanı tarafından ayrı liste ile girileceği talimatı CHP İlçe Başkanına verilmiştir” diye konuştu.

 

İttifak ruhuna zarar gelmemesi adına tüm fedakârlıkları yaptıklarını ifade eden İbrahim Karaca, buna rağmen İyi Parti İlçe Teşkilatının, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Gölbaşı’nda listesini zamanında teslim etmemesi üzerine bir strateji izlediğini söyledi.

Karaca son olarak “Yaşanan süreçte Cumhuriyet Halk Partisi'nin kurumsal kimliği korunmuş ve listenin geç teslim edilmesi ve seçime girememesi üzerine kurulan planlar boşa çıkarılmıştır” idarelerini kullandı.

CHP İbrahim Karaca Millet İttifakı
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı