Advert

Başkan Yaşar “Kendi kaynaklarımız ile mucize yaratıyoruz”

Başkan Yaşar “Kendi kaynaklarımız ile mucize yaratıyoruz”

Başkan Yaşar “Kendi kaynaklarımız ile mucize yaratıyoruz”
Başkan Yaşar “Kendi kaynaklarımız ile mucize yaratıyoruz” Murat YILDIZ

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “2009 yılında Yenimahalle’nin adını kimse bilmiyordu. 10 yılda Yenimahalle’de çok yol adlık. Şimdi Yenimahalle tüm Türkiye’de bir marka haline geldi. Üstelik yaptığımız işleri kendi öz kaynaklarımız ve çalışanlarımız ile birlikte yapıyoruz. Hiçbir kurumdan, bakanlıktan destek almadan kendi paramızla bunları yaparak mucizeler yarattık” dedi.

Başkan Yaşar, Karşıyaka Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. “Ben sizlerin içinden gelen birisiyim” diyen Yaşar, “Ben 1963 yılında Yenimahalle’ye yerleştim. Yıllarca esnaflık yaptım. Hem esnaflığımda hem de siyasi hayatımda kavgadan yana olmadım. İnsanlarla kavga etmedim. Sizlere ne söz verdiysem tuttum. Şimdi karşınıza başı dik olarak çıkıyorum” diye konuştu.

“Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımını yaptık”

Yaşar, “Aradan geçen 10 yıllık süreçte çok işler yaptık. Hemen her mahallede Yenimahalle Belediyesi’nin bir binasını görürsünüz. Karşıyaka Bölgesi’ne yaptığımız Karşıyaka Kapalı Pazar Yeri ve Sosyal Tesisleri,  Cumhuriyet tarihinin Yenimahalle’de yapılan en büyük yatırımı. Bu proje ile bölgenin birçok ihtiyacı karşılanacak. İçinde kreş, Yenimek kursları, kütüphane, gençlik merkezi, hamam, taziye evi gibi birçok tesis bulunuyor” dedi.

Sizin paranızla yaptım

Yenimahalle’de yapılan yatırımların hepsinin belediye bütçesiyle yapıldığını ifade eden Yaşar, “Bugün yapılan yatırımların hepsi belediye bütçesiyle yapılıyor. Peki bunları nasıl yaptık? Ekmeği ekmekçiden aldık. Vatandaşın parasını kendi paramız gibi harcadık. Yetimin hakkını yedirmedik. Harcadığımız her kuruşta yetim hakkı gözettik. Bunlara dikkat edince birçok proje de beraberinde geliyor” diye konuştu.

Kendimi size emanet ediyorum

Bugüne kadar yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu aktaran Yaşar, “Ben sizlerin içinden geliyorum. Yıllarca hepinizle ortak anılarım oldu. Beni tanıyanlara sorun, eğer ben kötü adamsam beni desteklemeyin. Ben iyi adamsam sözümün arkasında duruyorsam bana sahip çıkın. Ben kendimi size, sizleri Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Ankara Yenimahalle Fethi Yaşar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı