Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 18-02-2019 13:47   Güncelleme : 18-02-2019 13:47

Büyük Birlik Partisi adayını açıkladı

Büyük Birlik Partisi adayını açıkladı

Büyük Birlik Partisi adayını açıkladı

BBP Gölbaşı İlçe Teşkilatı eğitimci olan Serkan Yüksel’i belediye başkan adayı olarak çıkardı.

BBP Gölbaşı İlçe binasında Gölbaşı adayı Serkan Yüksel meclis üyeleri adayları ile birlikte basın açıklaması gerçekleştirdi.

 

Yüksel açıklamasında siyasete yeni bir soluk getireceklerini ifade ederek;

 

“Siyasetin sıkışmışlığı, yerel halkın, yükselen belediyenin adil ve şeffaf yönetilme haykırışları arasında aday olduğum gün ne ise belediyeden ayrıldığım günde aynı ekonomik güce sahip olacağıma dair yemin ederim. Adaylığım BBP Genel Merkezince kabulü ve desteğini açıklamasının ardından seçimlerde hiç yaşanmamış bir kampanya ile siyasete yeni bir soluk ve insanların arzusuna tercüman olan bir bakış açısı getireceğim. Tüm adayları halkın isteği olan adil, şeffaf, şahsi çıkarları ön plana çıkarmayan, siyasi düşüncesine taban tabana zıt bir durum da bile haklının hakkını söke söke alacağı bir belediyeyi yönetmek için yemin etmeye davet ediyorum. Kimin kazanacağının önemi yok. Yeter ki tüm adaylar bir yeminle başlasın ve yemininin gereğini yerene getirsin” diyerek yemin metnini okudu.

BBP gölbaşı Belediye Başkan Adayı Serkan Yüksel yemin metninde şunları ifade etti;

 

“Tüm Gölbaşı halkı ve Allah’ın şahitliğinde, belediye yönetiminde partili partisiz ayrım yapmayacağıma, işe alımlarda liyakat ve ehliyeti ön planda tutup belediyenin tüm kaynaklarının bir kuruşunu dahi gereksiz harcamayacağıma, ihalelerde yakın, yandaş, partili gibi unsurlara siyasi ikbalimin son bulacağını dahi bilsem iltimas ya da kayırma yapmayacağıma, lüks, israf ve gösterişi tüm belediye unsurlarından temizleyeceğime, projelerimizi herkesin kalbini mutmain edene kadar anlatıp tüm kesimlerin desteğini alarak yapacağıma, ihtiyaç sahiplerinin Gölbaşı’ndaki en büyük hamisini Gölbaşı Belediyesi yapacağıma, projelerimin daha çok üretime ve halkın ihtiyaçlarını karşılayan, popülizmden uzak ve bundan sonraki nesillerinde faydalanacağı fonksiyonda icra edeceğime, şahsım ve birinci derecede ki yakınlarımın mal varlıklarındaki en ufak değişmeyi bir hafta geçmeden tüm kamu oyu ile paylaşacağıma, siyasi stratejiler ve ayak oyunlarına prim vermeden şahsıma teveccüh eden güveni boşa çıkarmayacağıma Kuran-ı Kerim ve mukaddesatım üzerine yemin ederim” dedi.

 

BBP Gölbaşı Belediye Meclis Aday Listesi şu şekilde açıklandı;

 

-Muhammet Söğüt, Hakan Lale, Bekir Solak, Ahmet Yüce, Ensar Topsakal, Muhammed Hakan Şahin, Çiğdem Erbay, Öner Aydın, Yüksel Albayrak, Naciye Yüksel

 

Açıklamanın ardından BBP Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Serkan Yüksel ve meclis üyeleri toplu fotoğraf çekildi.

 

Serkan Yüksel kimdir?

 

15.09.1980 Çimşit doğumlu. İlköğrenimini Çimşit mahallesinde, Ortaöğrenimi Şereflikoçhisar Yatılı Bölge Okulunda tamamladıktan sonra lise öğrenimini Sincan’da bitirdi.

 

Gazi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünde lisans eğitimi bitirdi ve Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi formasyon ve lisans üstü eğitimini tamamladı. Üniversite öğrenimi boyunca bir grup arkadaşıyla “Tuğra” dergisini çıkardı.

 

Tez çalışmasını Lozan Barış Antlaşması üzerine yaptı. Kişisel gelişim, hızlı okuma, mental aritmetik kurslarına katılarak uzman eğitimci sertifikalarını aldı.

 

2010 yılından itibaren üç dönem BBP Ankara il başkan yardımcılığı ve il yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Bir çok dernek ve sosyal yardım kuruluşlarında yönetici olarak görevler yürüttü.

 

Serkan Yüksel evli ve bir çocuk babasıdır.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA