Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 11-02-2019 13:33   Güncelleme : 11-02-2019 13:59

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı istişare toplantısı yapıldı

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı istişare toplantısı yapıldı

MHP Gölbaşı İlçe Başkanlığı istişare toplantısı yapıldı

Bahçeli Park Düğün Salonunda gerçekleştirilen toplantı, şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı.

Toplantıda konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, “31 Mart yerel seçim çalışmaları Türkiye’nin her yerinde devam ediyor. Yerel seçimler heyecanlı olur. Gölbaşımızda da bu heyecan var.  MHP’de meclis üyesi listelerine ilişkin bir merak var. Doğrusu biz de merak ediyoruz. Arkadaşlarımız gerekli çalışmayı yapıyorlar. Burada birçok faktör ve etken söz konusudur. Bu çalışma inşallah önümüzde ki günlerde en iyi şekilde yapılacaktır” dedi.
"Ortak listenin avantajı çok daha fazla"
Cumhur İttifakı'nın fermuar liste ile seçime gideceği yönündeki iddialara ilişkin açıklamalarda bulunan Karakaya, “Eğer birlikte liste olur, ortak havuz olursa bunun avantajı diğerine göre çok daha iyi olur. Tabi bu nasıl olacak, olur mu olmaz mı henüz bir şey yok. Ama bu yönden talepler var. Olacaksa da bunun kararının birkaç gün içinde verilmesi lazım” dedi. 
"Tek istisna Gölbaşı"
Cumhur İttifakının anlaşma şartlarına da değinen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, “Biz diğer ittifak gibi burası senin burası benim anlaşması yapmadık, biz Türkiye’nin bekası için anlaştık” dedi. 
Karakaya “Cumhur İttifakı bir seçim ittifakı değildir. Beka ittifakıdır. Seçime kadar gidip seçimde bitecek ittifak değildir. Biz orası senin burası benim kavgası yapmadık. Dedik ki arkadaşlar geçen dönemde hangi parti hangi belediyeyi aldıysa oradan o devam edecek. CHP ve diğer partilerde olan belediye başkanlıklarını da ikinci sırada olan partiye verdik. Bunların tek bir istisnası oldu. O da Gölbaşı oldu. Ben başta bu konuda kararlılık gösteren Sayın Genel Başkanımıza, anlayış gösteren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve müzakereleri yürüten Genel Başkan Yardımcımız Sadir Durmaz Beye teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Cumhur İttifakı’nın MHP Gölbaşı Belediye Başkan Adayı Ramazan Şimşek ise “Gölbaşı’nda Cumhur İttifakının kazanması için gece gündüz demeden çalışacağız. 31 Marttan sonra da Gölbaşı’nın hak ettiği yere gelmesi için gece gündüz çalışarak bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz” dedi. 
MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan ise katılımcılara teşekkür ederek, yerel seçimler için ilçe teşkilatı olarak var güçleri ile çalıştıklarını söyledi. 
Toplantıya MHP MYK üyeleri İbrahim Çiftçi, Gökhan Ağdemir, Mehmet Duygulu, Gölbaşı Ülkü Ocakları Başkanı Yasin Dinçer, belediye meclis üyeleri ve aday adayları ile parti teşkilatından çok sayıda kişi katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA