Advert
Spor
Giriş Tarihi : 05-02-2019 12:59   Güncelleme : 05-02-2019 12:59

Gölbaşılı Sporcu Ozan Özgen Dünya Şampiyonasına katılacak

Gölbaşılı Sporcu Ozan Özgen Dünya Şampiyonasına katılacak

Gölbaşılı Sporcu Ozan Özgen Dünya Şampiyonasına katılacak

1-2 Şubat 2019 tarihinde Mersin Edip Buran Kapalıspor salonunda, TAKEF (Türkiye Arnis Kali Escrima Federasyonu) tarafından Open Türkiye Şampiyonası düzenlendi

Bu turnuvaya 120 sporcu içinde yurt içi ve yurt dışından sporcu katıldı.

9 farklı kategoride, farkli sıkletlerde yeteneklerini test etti. Gölbasindan 67kg sıkletinde yarışmaya katılan Ozan Özgen turnuvada 4 farklı branşta 2 altın,1 gümüş ve 1 bronz madalya kazanarak, 6 ay sonra yapılacak Dünya şampiyonasına katil maya hak kazandı.

Gölbasindan 67kg sıkletinde yarışmaya katılan Ozan Özgen turnuvada, Sayaw form (silah hakimiyeti) ; 1.Disarm Sayaw (silahsızlandırma); 1,Padded stick (sopa maçı) :2. Padded knife (bıçak maçı):3. Oldu.

Arnis, Kali ve Escrima savaş sanatları nedir?

Arnis, Kali ve Escrima savaş sanatları yaklaşık 1500-2000 yıllık tarihe sahip Filipin Savaş sanatlarıdır. Bu spor dalında kılıç, sopalar,karambit,bıçaklar vs aletler kullanılır. Yıllar içinde öldürücü form bu sanatta yerini sportif müsabakalara bıraktı. Bu müsabakaları dünyada çeşitli federasyonlar üstlendi ve farklı ülkelerdeki sporcuları bir araya getirdi. Ülkemizdede 2012 yılında Grandmaster seviyesinde bir usta olan Bilal Erbatan’in ve spor bakanlığımızın çabalarıyla TAKEF (TÜRKIYE ARNIS KALİ ESCRİMA ) federasyonu farklı illerde bu spora ilgi duyan gençleri çeşitli turnuva ve faaliyetler ile biraraya getiriyor. Bu faaliyetlerin en büyüklerinden biri 1-2 Şubat 2019 tarihinde Mersin Edip Buran Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
156. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA