Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 03-02-2019 12:36   Güncelleme : 03-02-2019 12:36

Akçakuzu Derneği’nde “Dostluk Çorbası” etkinliği düzenlendi

Akçakuzu Derneği’nde “Dostluk Çorbası” etkinliği düzenlendi

Akçakuzu Derneği’nde “Dostluk Çorbası” etkinliği düzenlendi

Etkinlikte Bayburt Akçakuzu Eğitim Kültür ve Sanat Derneği yeni Başkanı Murat Kurt tarafından derneğe 8 yıl başkanlık yapmış MHP Grup Başkan Vekili ve ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü’ye “Onursal Başkanlık” plaketi verildi. Ayrıca Eğitim-Bir -Sen Ankara Şube Başkanı Yüksel Haşlak’a derneğe verdiği katkılardan dolayı plaket verildi.

Haşlak burada yaptığı açıklamada “Bayburt kültürünü yaşatarak medeniyet değerlerimizi günümüzde kıymet bulmasını sağlayan Bayburt Akçakuzu Derneğimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“Onursal Başkanlık” plaketi verilen MHP Grup Başkan Vekili ve ATO Meclis Üyesi Ali İhsan Güçlü ise yaptığı açıklamada Bayburt Akçakuzu Eğitim, Kültür ve Sanat Derneğimizin genel kurulunda şahsıma verilen “Onursal Başkanlık” vesile ile sunduğunuz plaket için teşekkür etti.

Güçlü şöyle konuştu; “Siyaset toplumun huzur, güven ve düzen içinde işleyişini sağlamaya yönelik olarak faaliyetlerin yapıldığı bir kurumdur. Siyaset kurumu diğer bir ifade ile toplumun sağlıklı işleyişi için kullanılan bir yönetme sanatıdır. Siyaset sosyolojisinin çizdiği bu çerçeveden bakıldığında partiler, sivil toplum örgütleri, sendikalar, vakıflar, dernekler, meslek örgütleri, sanayi ve ticaret odaları gibi yapılar siyaset kurumunun birer paydaşıdır. Kısaca siyaset toplumun geleceğini temin için işleyen bir kurum, örgütlü toplumun kurduğu yapılarda işleyen bu sürecin paydaşıdır. Bu kapsamda senelerdir parti, vakıf ve çeşitli derneklerde görevler alarak işleyen bu siyasi sürece müdahil olmuş içiniz çıkan bir evladınızım. Tüm çalışmalarımda merkezime hep “insana hizmeti” esas aldım. Milletimizin teveccühü ve Allah’ın takdiri ile şu anda Gölbaşı Belediye Meclisinde MHP Grup Başkan Vekilliği ve Ankara Ticaret Odası Meclis Üyeliği ile 30. Meslek Komitesi Başkanlığı görevlerini yürütmekteyim. Bundan sonrada Rabbim sağlık ve sıhhat verdiği, sizlerde desteğinizi sürdürdüğünüz müddetçe, toplumum faydasına olacak siyasi çalışmalarda ve ticareti geliştirmeye yönelik faaliyetlerde bulunmaya devam edeceğim inşallah”

Bayburt Akçakuzu Eğitim Kültür ve Sanat Derneği yeni Başkanı Murat Kurt, etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, derneğin sosyal faaliyetlerine bundan sonrada devam edecek dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA