Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 31-01-2019 18:12   Güncelleme : 31-01-2019 18:12

-Der Başkanı Demirci: “Meclis üyeliği rant kapısı değil, hizmet kapısıdır”

-Der Başkanı Demirci: “Meclis üyeliği rant kapısı değil, hizmet kapısıdır”

-Der Başkanı Demirci: “Meclis üyeliği rant kapısı değil, hizmet kapısıdır”

GÖL-DER Başkanı Gürsel Demirci yerel seçimlerde siyasi partilerin meclis adaylarını seçme kriterleri ile ilgili bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Gölbaşı'nı Koruma, Geliştirme ve Turizm Derneği (GÖL-DER) Başkanı Gürsel Demirci, “Biz buradan çağrıda bulunuyoruz siyasi parti ilçe başkanları ve belediye başkan adaylarına. Gölbaşı’nda GÖL-DER olarak biz ithal aday istemiyoruz. Eğer toplum olarak bugün buna tepki göstermezsek bir sonraki dönem de genel merkezden gönderilen belediye başkan adayları ile sokakta gezmek zorunda olabiliriz. Gölbaşı’nda kendini yönetebilecek potansiyel var. Bunu burada değerlendirelim” dedi.

Belediye meclis üyesi adaylarının parti genel merkezlerinin kararı ile Ankara’dan gönderilen listelerde çıkacağı iddialarını dile getiren Demirci, “Biz ithal aday istemiyoruz. Gölbaşılı aday istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Demirci açıklamasına şöyle devam etti:

“Bildiğiniz gibi önümüzde bir yerel seçim var. Bütün partiler seçime hazırlanıyor. Biz de vatandaş olarak kenardan izliyoruz. Şu anda iki tane belediye başkan adayımız var. 200 üzerinde de belediye meclis üyesi aday adayı var. Biz Gölbaşı’nda yaşıyoruz. Ticaretimizi burada yapıyoruz. Ölümüz dirimiz her şeyimiz Gölbaşı’nda, istiyoruz ki Gölbaşı’nı, Gölbaşılılar yönetsin. Gölbaşı'nın herhangi bir köyünde doğan insanlar değil, Gölbaşı'nda ikamet eden ve yaşamını sürdüren, Bayburtlusu, Karslısı, Yozgatlısı vesaire Türkiye’nin her yerinden gelmiş ve burada yaşamını sürdüren herkesi biz Gölbaşılı olarak kabul ediyoruz.”

Son günlerde yerel seçime girecek olan partilerin belediye meclis üyesi listelerinde ithal aday söylentileri kamuoyunda sıkça konuşulmaktadır” diyen GÖL-DER Başkanı Gürsel Demirci “Gölbaşı’nın yönetiminde Gölbaşı’nda yaşayan insanlar görev alsın istiyoruz. Son zamanlarda kamuoyunda yaygın bir şekilde bir söylenti var. Siyasi partilerimize il ve genel merkezlerden belediye meclis üyesi aday adaylığı için insanların gönderildiğine dair duyumlar alıyoruz. Biz de dernek ve şahıs olarak bundan rahatsız olduk. Burada yaşayanların, bilenlerin burada görev alması lazım,  belediye meclis üyeliği rant kapısı değil hizmet kapısıdır. Orada da Gölbaşı’na hizmet edebilecek kapasitede birçok arkadaşımızın Gölbaşı’nda mevcut olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

Demirci Gölbaşı’nın menfaatine olan bütün projelere destek çıktıklarını belirterek; “31 Mart 2019 tarihinde tüm yurtta mahalli idareler seçimi yapılacaktır. Siyasi partiler seçim hazırlıklarına tüm hızlarıyla devam etmekte. Bizler de tüm vatandaşlar gibi süreci yakından izliyoruz. Bildiğiniz gibi biz GÖL-DER olarak siyasetin dışında kalıp Gölbaşı’nın menfaatlerine fayda sağlayacak proje ve yatırımlara destek verdik. Yanlış olanlara da karşı çıktık. Bundan sonrada bu tutumumuz aynen devam edecektir” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
Aygün ÜNLÜ 1 yıl önce
Gölbaşı’da Ankaranın metropol ilçesi ama burda oturmayan burda oturan insanların dertlerini ihtiyaçlarını bilmeyen partiler ittifak yaptı nasıl olsa kazanırız diye her gün yeni yeni insanlar partilere aday başvurusunda bulunuyorlar. Tabiki insanlarımızın seçme ve seçilme yasal hakkıdır lakin kendi yaşadıkları yerde bir yere aday olmaya cesaret edemeyen kişiler İl ve Genel merkez gönderdi diye koşarcasına Gölbaşına geliyorlar. Ben Gölbaşının en büyük yerleşim merkezinin ( Park Eymir Toki Konutları) başkanı olarak hayretle izliyorum. Sayın Başkan adayları ve İlçe başkanları galiba seçimi çantada keklik görüyorlar. Ankaranın diğer ilçelerinde siyaset yapıp, oturup ( Mamak-Keçiören-Çankaya vs.) Gölbaşına gelen meclis üyesi adaylarınızı yanınıza alp kesin kazanacağınızdan emin olduğunuz seçimde seçmenden oy isterken sizin içinizde liyakat sahibi işinin uzmanı yöneticilik , idarecelik yapmış insanlar olmadığı için Genel merkezimizden ve İk merkezimizden sizleri bu arkadaşlarla yöneteceğiz diye oy istersiniz! Ha bu arada 30.000 kişinin yaşadığı Park Eymir konutlarına Halk Ekmek tarafından yaptırılacak projeye engel olanları unutmadık. sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA