Advert

“Bizim reçetemiz 1923’de yazıldı”

“Bizim reçetemiz 1923’de yazıldı”

 “Bizim reçetemiz 1923’de yazıldı”
 “Bizim reçetemiz 1923’de yazıldı” Murat YILDIZ

Kardelen Sanat Derneği tarafından bu yıl 55’incisi düzenlenen “Yaşayan Değerlerimiz” etkinliği Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlendi. Gecede Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın yanı sıra ünlü oyuncu Güven Hokna, Gülşen Kutlu ve İhsan Öztürk gibi isimler ödül aldı.

 

Sanatçıların müzik ve şiir dinletileriyle renk kattığı gecede, Fethi Yaşar, Gülşen Kutlu, Güven Hokna,  İhsan Öztürk, Salim Çoruk, Şekip Oğuz, Ali Karadeniz, Aysun Altunöz, Emine Koç, Naşide Gökbudak ve Ankara Kulübü Derneği ödül aldı.

 

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, toplumun sanata ve sanatçıya değer verdiği kadar var olduğunu ifade ederek, “Günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeyi artık ekonomik ve sosyal durumlarının yanı sıra kültürel gelişmişliklerine göre de değerlendiriliyor. Biz toplum olarak sanata ve sanatçılara değer verdikçe çağdaş ve medeni bir ülke olabiliriz. Yenimahalle’de bunu gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Yenimahalle sanatın ve sanatçıların evidir” dedi.

 

Bizim reçetemiz 1923’de yazıldı

 

“Bizim reçetemiz 1923 yılında Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları tarafından yazılmış. Bizim yabancı reçetelere ihtiyacımız yok. Biz millet olarak büyük bir milletiz. Bizim ayrışmaya, kutuplaşmaya vaktimiz yok. Biz bir arada güzeliz” dedi.

 

Sanatın ve sanatçının yanında olduk

 

Sanat ve sanatçının toplumun tutkalı olduğunu belirten Yaşar, “Yenimahalle Belediyesi olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında olduk. İnsanımızın birçok problemi var. Birçok sorunu var. Biz sorunları ancak sanata ve sanatçıya yönelerek çözebiliriz. Sosyalleşerek bazı sorunların üstesinden gelebiliriz. Biz Yenimahalle’de bunu yaptık. İnsanlarımızın sosyalleşmeleri için kültür merkezleri yaptık, sosyal faaliyetlere önem verdik. Ücretsiz tiyatro oyunlarıyla vatandaşlarımızı buluşturduk” diye konuştu.

Ankara Yenimahalle Fethi Yaşar Kardelen Sanat Derneği
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı