Advert

Kışın yüzme keyfi

Kışın yüzme keyfi

Kışın yüzme keyfi
Kışın yüzme keyfi Murat YILDIZ

Yenimahalle’de kış ayları bir başka keyifli geçiyor. Yenimahalle Belediyesi tarafından ilçenin 4 ayrı noktasında faaliyete geçirilen yüzme havuzları kış aylarında da dolup taşıyor.  Sömestri tatilini değerlendirmek isteyen çocukların ilk tercihleri arasında olan Hacı Sabancı, Bülent Ecevit, Turgut Özakman ve Prof. Dr. Mehmet Haberal Yüzme Havuzları konuklarına eğlencenin kapılarını aralıyor.

 

Her yaş grubundan vatandaşların Ankara’daki ilk tercihi olan havuzlar hijyenik yönleriyle de vatandaşlardan tam not alıyor. Yenimahalle’nin tam donanımlı havuzlarından bugüne kadar yaklaşık olarak 230 bin Başkentli faydalandı.

 

15 tatil vatandaşın ayağına geliyor

 

Yarıyıl tatiline gidemeyen vatandaşların ayağına tatili getiren Yenimahalle Belediyesi havuzları günün her saati dolup taşıyor. Ankaralıların yaz, kış uğrak yeri olan havuzlarda uzman personel vatandaşlara hizmet veriyor. Engelli bireylerin yaşamlarını kolaylaştırmak için engellilere uygun halde inşa edilen havuzlardan engelliler de yararlanabiliyor.

 

Yüzme kurslarına yoğun talep

 

Yenimahalle Belediyesi tarafından açılan yüzme kurslarına da talep oldukça yoğun. Havuzlarda yaz, kış birer aylık periyotlar halinde eğitimler veriliyor. Dört ayrı havuzda, açıldıkları günden bu yana yaklaşık 80 bin çocuğun eğitim aldığı kurslarda çocuklar hem yüzme öğrendi hem de eğlendi. Her yaş grubuna özel yüzme eğitimi programları düzenlenen Yenimahalle Belediyesi havuzlarının, spor salonları kısmı da fit olmak isteyenleri ağırlamaya devam ediyor.

 

Yenimahalle’ye 5’inci havuz müjdesi

 

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemiz sınırlarında vatandaşlarımızın sosyalleşmesi için sosyal donatıları her geçen gün arttırıyoruz” dedi.  Yenimahalle Bölgesi’nde 4 faal durumda havuz bulunduğunu ifade eden Yaşar, “İlçemiz sınırlarında 4 havuzumuz vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Havuzlarımızın 5’incisini deinşallah seçimlerden hemen sonra Ata Mahallesi’nde hayata geçirmek için çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Ankara Yenimahalle Fethi Yaşar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı