Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 19-01-2019 13:40   Güncelleme : 19-01-2019 13:58

Özhaseki “İster Ak Partili Olmuş, İster MHP’li Olmuş”

Cumhur ittifakı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki Gölbaşı’na ziyaret gerçekleştirdi.

Özhaseki “İster Ak Partili Olmuş, İster MHP’li Olmuş”

Cumhur ittifakı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki Gölbaşı’na ziyaret gerçekleştirdi.

Mehmet Özhaseki’nin ilk durağı Gölbaşı Belediyesi oldu. AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan, MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan, Cumhur İttifakı Adayı Ramazan Şimşek ve kalabalık bir grup karşıladı.

AK Parti Ankara Büyükşehir Adayı Mehmet Özhaseki Cumhur İttifakı hususunda Gölbaşı sembol ilçelerimizden biri olduğunu söyledi.

 

Mehmet Özhaseki burada yaptığı açıklamada: 

“Daha önce Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bir araya gelmeleriyle, büyük bir anlayışla ortaya koydukları Cumhur İttifakı hususunda Gölbaşı sembol ilçelerimizden birisi. Tabi işin özelinde Türkiye’nin beka meselesi var. Güvenlik meselesi var. Geleceği meselesi var. Bu ülkeye karşı kötülük yapanlar için, onlar karşısında dimdik ayakta durmaya azimli olan Ak Partili ve Milliyetçi Hareket Partili kadroların iradeleri ve azimleri var. Ankara hususunda gerekse diğer şehir ve ilçeler hususunda biz kendi aramızda iki aydır mevkidaşım olan Sadir Bey ile oturtup sohbet ettik.  Bunu defalarca açıkladık. Hiçbir şekilde ‘şu ilçelerden birkaç tanesi sizin olsun, birkaç ilçede sizin olsun’ gibi bir pazarlık, ‘şu ilçe olmazsa olmaz, üç ilçe sizde kalsın, beş ilçe bizde kalsın’ gibi bir derdimiz olmadı. Bir tek derdimiz vardı, bu seçimler yerel seçimler, biz bu yerel seçimlerde belediye başkanlarını seçeceğiz. Onlarda hizmet edecekler. İnsanların beklediklerini hizmeti yerine getirecekler. Ha AK Partili bir arkadaşımız olur ha Milliyetçi Hareket Partili bir arkadaşımız olur hiç fark etmez.

 

Gölbaşı için olan ya olacak projeler hakkında da kısa bir açıklamada bulunan Özhaseki, Bakanlığı döneminde ilk ihalenin Gölbaşı için yapıldığını ifade ederek;

 

“Bakanlığım döneminde ilk ihale Gölbaşı için yapıldı. Üstelik kıt kaynaklar için uğraşırken Mogan Gölü’nün hali hazırda ki durumu içler acısıydı. Bursdaki sebebi de biliyorduk. En büyük sıkıntı burada yıllardır dip çamurunun iyice kalınlaşmış olması, oksijenin az olması, canlıların yaşayamaması ve çok kısa içerisinde neredeyse Mogan’ın tamamın balçık hale gelip, orada bir tehlikeli durum arz etmesi. Hatta bataklık haline geldikten birkaç sene sonra, yine orada bir çalışma yapılmazsa, bir süre sonra göl yok olacaktır. Ankara bir değerini kaybedecek. Bilim adamları ile yaptığımız çalışmalar neticesinde ki belediye Başkanımızın da burada çok emeği vardır. Hakkını her zaman teslim etmek lazım. Bir ihale yaptık o ihale neticesinde ulaştırma Bakanlığı seferber oldu ve burada çalışıyorlar. Dipde ki çamur tamamen sıyrılıyor, uzun borularla terfi ediliyor orada süzülüyor ve süzüldükten sonra sıvılaştırma işlemi bitiyor ve daha sonra toprakta kullanılacak hale geliyor. Bir seneden fazla oldu hala devam ediyor. Birkaç ay içerisinde burada ki çalışma bitmiş olacak. Bizim Gölbaşı’na yaptığımız en büyük çalışma da bu oldu. Bunun haricinde gölün etrafında park projelerinin yapılması, Millet Bahçesi’nin yapılması benim dönemimde başladı, projelendirildi. Şuanda da bakanlığımız takip ediyor” dedi.

 

MHP İLÇE TEŞKİLATINA ZİYARET

Özhaseki belediye ziyaretinin ardından Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Binasını ziyarette bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "İnşallah bizim beraberliğimiz sonuna kadar, iyi niyetle devam eder. Allah bu birlikteliğimizi devam ettirsin" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, "İnşallah bizim beraberliğimiz sonuna kadar, iyi niyetle devam eder. Allah bu birlikteliğimizi devam ettirsin" dedi.

Özhaseki, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gölbaşı İlçe Başkanlığına ziyarette bulunarak, partililerle sohbet etti.

"Türkiye'yi bölüp parçalasınlar istiyorlar"

Türkiye üzerinde dış güçlerin birçok oyunu kurguladığını belirten Özhaseki, "Hepsinin temelinde görebileceğimiz şeyler bunların besleyenleri, para verenleri ve istihbarat sağlayanları aynı amaçları da aynı, istiyorlar ki Türkiye'yi bölüp parçalasınlar, perişan etsinler, Orta Anadolu'ya mahkum etsinler, küçülsün bu Türkiye, şimdiki gibi güçlü olmasın ve etrafına ışık saçmasın." ifadelerini kullandı.

Özhaseki, Türkiye'nin yanı başında bir terör devleti oluşturulmak istendiğini vurgulayarak, "O terör devleti bize komşu olsun, her türlü bela ve fitne oradan gelsin. Böyle çok net bir senaryo var ortada. Bu senaryo karşısında arkadaşlar, genel seçimlerdeki milletvekilliği sayısı ile şimdi belediye başkanlığı sayısının filan hiç hükmü yok." diye konuştu.

"O şehir senin bu şehir benim gibi bir derdimiz yok"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile gerçekleştirdikleri Cumhur İttifakı görüşmelerine de değinen Özhaseki, "2-3 aydır beraber sohbet ediyoruz. Tek tek haritaları önümüze sererek şehirleri gözden geçiriyoruz. 'Ya üç tane senin olsun beş tane benim olsun' diye bir derdimiz yok." dedi.

Özhaseki, "İnşallah bizim beraberliğimiz sonuna kadar, iyi niyetle devam eder. Allah bu birlikteliğimizi devam ettirsin, huzurumuz bozulmasın." ifadelerini kullandı.

Cumhur ittifakı belediye başkan adayı Ramazan Şimşek ise yaptığı konuşmada Gölbaşı'nda seçime hazır olduklarını ifade ederek "31 Mart gecesi bu heyet bu kadro bizi büyükşehirde de sizi taçlandıracak." dedi. 

Programda konuşan MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ersin Pehlivan da 31 Mart'ta Cumhur İttifakı'nın ve devletin bekası için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatlarıyla hazırlıklarını yaptıklarını ve her türlü çalışmayı sürdüreceklerini bildirdi.

MHP Gölbaşı İlçe  Başkanı Ersin Pehlivan'ın ev sahipliğindeki tanıtım toplantısına, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Cumhur ittifakı Belediye Başkan adayı Ramazan Şimşek, Belediye Başkanı Fatih Duruay, AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan ve partililer katıldı.

VEFA YEMEĞİNE KATILDI

Özhaseki, Gölbaşı Belediyesi ile MHP ilçe başkanlığına yaptığı ziyaretten sonra AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen yemeğe katıldı.

 

MHP Gölbaşı Belediye Başkan adayı Ramazan Şimşek'i desteklediklerini dile getiren Özhaseki, "Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerimiz de bizi büyükşehirde sonuna kadar destekleyecekler. Çünkü birliğin olduğu yerde rahmet olur, ayrılığın olduğu yerde zaten azap olur." ifadesini kullandı.

 

Bir ülkenin başkentine belediye başkanı olmanın bir insanın gelebileceği en kutsal görevlerden biri olduğunu belirten Özhaseki, 21 sene belediye başkanlığı, bakanlık görevlerini üstlendiğini kaydetti. Özhaseki, "Elhamdülillah, makamda mevkide gözümüz olamaz ama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı özeldir. Bu ülkenin başkenti burası. Herkesin kenti burası ve burada, bu gururu taşımak Cenab-ı Hakk'a şükürler olsun ki bana nasip oldu." değerlendirmesinde bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yaptığı dönemlerde Ankara ile ilgili özel çalışmalar gerçekleştirdiğini anımsatan Özhaseki, yaptığı çalışmalara işaret ederek, şunları kaydetti:

"Mogan Gölü'nde dip çamuru yükseliyor. Bir müddet sonra, 3 sene sonra, adeta burası göl havasından çıkacak ve resmen bir bataklığa dönüşecek, sivrisinekler üreyecekti. Birkaç sene daha eğer müdahale edilmezse ki 10 sene sonrayı kastediyorum, dümdüz bir tarla ve üzerinde otlar büyümeye başlayacak. Ankara bir değerini kaybedecek. İstanbul için boğaz ne kadar kıymetliyse Gölbaşı da Ankaramız için o kadar kıymetlidir."

 

Etkinliğe, Milliyetçi Hareket Partisi Gölbaşı Belediye Başkan adayı Ramazan Şimşek, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan ve AK Parti İlçe Başkanı Selim Akceylan ve MHP İlçe Başkanı Ersin Pehlivan katıldı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
154. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA