Advert

İYİ Parti-CHP ittifakında sıcak gelişme

Millet İttifakı’nın Gölbaşı Belediye Başkan adaylığı konusundaki son dakika gelişmesini kamuoyuyla paylaşıyoruz.

İYİ Parti-CHP ittifakında sıcak gelişme
İYİ Parti-CHP ittifakında sıcak gelişme Murat YILDIZ

Resmi açıklamanın iki gün öncesinden Cumhur İttifakı Gölbaşı Belediye Başkan Adayının Ramazan Şimşek olacağı yönündeki haberimizin ardından Millet İttifakı cephesindeki bir son dakika gelişmesini kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Cumhur İttifakı adayının MHP’nin adayı Ramazan Şimşek olarak açıklanmasının ardından gözler Millet İttifakı’nın adayının kim olacağı sorusuna çevrilmişti. Uzun süredir gündemi meşgul eden Millet İttifakı’nın Gölbaşı’nda hangi partiden aday çıkaracağı sorusu cevap buldu. Aldığımız bilgilere göre Millet İttifakı’nın Gölbaşı adayı İYİ Parti’nin adayı olacak. Yarın netlik kazanacak bu bilgiye göre iki parti arasında devam eden görüşmeler sonucunda Gölbaşı ve Etimesgut üzerinde anlaşmaya varıldığı ve Gölbaşı’nın kuvvetle muhtemel İYİ Parti’ye bırakılacağı öğrenildi.

Öte yandan konuyla ilgili CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bu saatlerde bir araya geleceği ve liderlerin iki ilçe ile ilgili son kararı alacağı öğrenildi.

Şimdi merak edilen soru ise İYİ Parti’nin adayının kim olacağı. Bu konuda ise yaptığımız araştırmalar sonrası İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanı Mahmut Aksoy’un isminin ön plana çıktığı bilgisine ulaştık. İYİ Parti’li Necati Koçak da geçtiğimiz günlerde Gölbaşı Belediye Başkan Adaylığı için resmi başvurusunu yapmıştı. Uzun süredir Mahmut Aksoy üzerinde yoğunlaşan İYİ Parti’nin bu gelişmelerle beraber aday olarak Mahmut Aksoy’u göstermesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde de İYİ Parti Gölbaşı İlçe Teşkilatı’nın İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı’na yaptığı ziyaret sonrası yönetim kurulu üyeleri ve partililer İl Başkanı Yetkin Öztürk’e “Hazırlıklar tamam Mahmut Başkanı bekliyoruz” mesajını iletmişti.

Ankara Gölbaşı CHP İYİ Parti yerel seçimler 31 Mart 2019 Meral Akşener Kemal Kılıçdaroğlu Mahmut Aksoy Etimesgut Koray Aydın Cumhur İttifakı Millet İttifakı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı