Advert
Gündem
Giriş Tarihi : 27-12-2018 12:05   Güncelleme : 27-12-2018 12:05

Şehir Kütüphanesinde sona gelindi

Şehir Kütüphanesinde sona gelindi

Şehir Kütüphanesinde sona gelindi

Eski kaymakamlık binasına yapılan halk kütüphanesinin diş cephe çalışmaları ve çevre düzenlemesi tamamlandı. Raflarının montajı ile sinema salonu, kafeteryalarının hazırlandığı kütüphane kısa sürede halkın hizmetine açılacak.

Mülkiyeti Pursaklar Belediyesi’ne ait olan ve bir süre Kaymakamlık olarak kullanılan bina imzalanan protokolle 25 yıllığına Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğüne bedelsiz olarak tahsis edilmişti.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar arasında imzalanan protokol ile eski Kaymakamlık binası İlçe Halk Kütüphanesi olarak hizmet verecek şekilde projelendirildi.

Projesi Pursaklar Belediyesi tarafından hazırlanan İlçe Halk Kütüphanesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya kondu.

 

Bir katı ilkokul düzeyindeki çocuklar için özel olarak tasarlanan kütüphanenin diğer katları da yetişkinlere hitap edecek şekilde hazırlandı. İçerisinde çocuk sineması da bulunan kütüphane kafeteryası, oturma grupları, ders çalışma masaları, dinlenme odaları ile Pursaklar halkının hizmetinde olacak.

Daha önce Türkiye’nin İlk Şehir Araştırmaları Kütüphanesini açan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Kütüphane çalışması bitti. Dış cephe boyası yapıldı. Bahçe duvarları tamamlandı. İçeride son rötuşlar yapılıyor. İnşallah en kısa sürede hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.    

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
135. Sayımız Çıktı • Tıkla & Oku
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
90. Sayımız Çıktı
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA