Advert

Şehir Kütüphanesinde sona gelindi

Şehir Kütüphanesinde sona gelindi

Şehir Kütüphanesinde sona gelindi
Şehir Kütüphanesinde sona gelindi Murat YILDIZ

Eski kaymakamlık binasına yapılan halk kütüphanesinin diş cephe çalışmaları ve çevre düzenlemesi tamamlandı. Raflarının montajı ile sinema salonu, kafeteryalarının hazırlandığı kütüphane kısa sürede halkın hizmetine açılacak.

Mülkiyeti Pursaklar Belediyesi’ne ait olan ve bir süre Kaymakamlık olarak kullanılan bina imzalanan protokolle 25 yıllığına Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğüne bedelsiz olarak tahsis edilmişti.

Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Doğan Acar arasında imzalanan protokol ile eski Kaymakamlık binası İlçe Halk Kütüphanesi olarak hizmet verecek şekilde projelendirildi.

Projesi Pursaklar Belediyesi tarafından hazırlanan İlçe Halk Kütüphanesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya kondu.

 

Bir katı ilkokul düzeyindeki çocuklar için özel olarak tasarlanan kütüphanenin diğer katları da yetişkinlere hitap edecek şekilde hazırlandı. İçerisinde çocuk sineması da bulunan kütüphane kafeteryası, oturma grupları, ders çalışma masaları, dinlenme odaları ile Pursaklar halkının hizmetinde olacak.

Daha önce Türkiye’nin İlk Şehir Araştırmaları Kütüphanesini açan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Kütüphane çalışması bitti. Dış cephe boyası yapıldı. Bahçe duvarları tamamlandı. İçeride son rötuşlar yapılıyor. İnşallah en kısa sürede hemşerilerimizin hizmetine sunacağız” dedi.    

Ankara Pursaklar Selçuk Çetin Doğan Acar Kütüphane
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ankara Seçimini Yaptı
Ankara Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı
Mamak Seçimini Yaptı